čtvrtek 14. října 2010

Stranger in Moscow

Čtenáři mého starého blogu tento post znají, ale já bych moc ráda měla fotky z Moskvy i na tomto blogu, tak prosím odpusťte opakující se příspěvek.

Slibuji, že příště už to bude něco zajímavějšího :-)

Bála jsem se, že Moskva bude plná těch nevkusných Rusek, které občas potkám v pražských ulicích a velmi jsem se pletla. Ženy v Moskvě jsou krásné, elegantní, na první pohled je vidět, že o sebe velmi pečují. Téměř všechny, které jsem potkala, měly vysoké podpatky, kabátky, kožešinky, dlouhé kožené rukavice, značkové kabelky...nevěděla jsem, kam s očima dřív. Už vím, že pokud bych chtěla někde žít, bude to Moskva. Jak divné, nemám ráda zimu, ani sníh, ale to město mě natolik okouzlilo, že se to ani nedá popsat.


Ulice jsou čisté, v centru a okolí nepotkáte žádné bezdomovce ani žebráky. Zavedli jsme dlouho diskuzi na téma, kam je asi odklidili, ale raději jsme po tom dál nepátrali. Policisté jsou opravdu všudypřítomní, což jsem poznala v blízkosti Kremlu, když jsem se vydala na výlet na místo, kam byl vstup zakázán - okamžitě přiběhli policisté se psy a já utíkala co mi nohy stačily :-D
Obchodní centrum GUM na Rudém náměstíDalší z úžasných věcí je moskevské metro. Fresky na stěnách, křišťálové lustry, sochy - to vše dodává metru nepopsatelnou atmosféru. Jediný problém pro mě představovaly informační tabule, které jsou bez výjimky pouze v azbuce. Nemusím snad připomínat, že jako většina z vás už jsem ruštinu na škole neměla, takže luštit co ty pro mě nic neříkající nápisy znamenají byla chvílemi opravdu legrace :-)
Share:

7 komentářů

 1. Ahoj moc děkuji za odkaz:)
  Do Moskvy bych se moc chtěla podívat, trošku jsem se učila rusky takže bych to mohla i využít:)
  Strašně se mi líbí to metro, připadala bych si spíš jak někde v divadle nebo na zámku:)

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj simone, moc krásné fotky z Moskvy, vypadá vážně nádherně.
  Chtěla jsem ti moc poděkovat za tvou pomoc s fotkami, kdy jsi mi nechávala komentář na mém blogu. Opravdu to bylo starým editorem.)

  Takže díky moc a hodně štěstí s novým blogem ;-)

  OdpovědětVymazat
 3. moskva je úžasné město rozhodně plánuju podívat se tam..:)

  OdpovědětVymazat
 4. Taky nemám ráda zimu, ale do Moskvy bych se jednou určitě chtěla podívat, teď o to víc, protože se už přes rok učím rusky.

  OdpovědětVymazat
 5. Ach, me srdce plesa! Nadherne, nadherne, nadherne!

  OdpovědětVymazat
 6. Tá predposledná fotka je úplne úžasná

  OdpovědětVymazat
 7. Připoutaná k posteli.
  Omezená v pohybu.
  Vyřazená z rodiny.
  Ale aspoň jsem od začátku do konce mohla zhltnout váš blog - jste neskutečná!!!
  Vypadáte jako ze seriálu Sex ve městě, ale soudě podle fotek: jste skutečná, žijete v Praze. Ty vlasy! Ty rty! Ty nohy! Och, úžasné to pokoukání.
  Děkuji za krásný den strávený s vámi.
  A pevně doufám, že jsem se u vás nakazila: stylem, noblesou, elegancí, vtipem a příjemnou lehkosti bytí. Jste obdivu-hodná!!!

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za všechny vzkazy a komentáře, vážím si každého z nich. Komentáře jsou moderované a na blogu objeví až po schválení. Konstruktivní kritika je na mém blogu vždy vítána, ale vyhrazuji si právo neschválit/smazat jakékoliv osobní útoky a urážky namířené buď na mě, můj blog nebo ostatní čtenářky.

© Style Cookbook | All rights reserved.
Blogger Template Crafted by pipdig