úterý 25. ledna 2011

Keep calm and craft on vol.1 - DIY lampshade

Slíbila jsem vám více DIY projektů, takže se do toho pojďme pustit. V nejbližší době se tu objeví několik nových rubrik. Pokud tedy přijdu na to, jak přidat rubriky na svůj blog (pokud někdo víte, prosím podělte se se mnou - díky : )).
Nechci mít rubriku nazvanou klasicky DIY, tak jako všichni, takže jí budeme říkat "Keep calm and craft on" a kdykoliv se zde objeví tento růžový plakát, budete vědět, že je na světě další DIY projekt. Co vy na to?

Nejprve bych vám ale ráda ukázala jeden ze svých prvních projektů, který jsem dělala jako malá. Jedná se malou lampičku, kterou z nostalgie stále používám.

Pamatujete si film Druhá nebo první, s Maryl Streep a Julií Roberts? Maryl streep umírá na rakovinu a vyrobí svým dětem na památku nádherné patchworkové deky s jejich společnými fotkami. V té době mi bylo 12 a ta myšlenka se mi hrozně líbila, ale tenkrát jsem nedokázala najít způsob, jak přenést fotky na látku, tak jsem to vyřešila po svém.
Berte prosím kvalitu samotného projektu s velkou rezervou, bylo mi 12 a musela jsem pracovat s tím, co dům dal a opravdu mě v té době nenapadlo, že tohle "veledílo" budu někdy ukazovat světu, potažmo vám. K této lampičce mám opravdu silný vztah, připomíná mi moje dětství a stále ji mám na nočním stolku ve svém pokoji v domě rodičů.Co budeme potřebovat:
1. Lampičku s textilním stínidlem. Velký výběr za dobré ceny má Ikea, případně co dům dá
2. Nůžky - překvapivě
3. Jehlu a barevné bavlnky, případně nějakou krásnou saténovou stužku
4. Staré fotografie

Jak na to:
Myslím, že nemusím nic složitě vysvětlovat - nastříháme fotky tak, aby nám pasovaly na stínidlo a přišijeme bavlnkou či saténovou stužkou.


♥ Have fun! ♥
Share:

5 komentářů

 1. dobrý nápad! a mám takový menší dotaz, máš krásně písmo na blogu, můžu se zeptat jak se dá změnit? (já mam totiž jen výběr z 5 písem a nevím, jak si přidat další :(...) děkuji!

  OdpovědětVymazat
 2. děkuji moc! co nejdřív to vyzkoumám :))

  OdpovědětVymazat
 3. Super nápad, lampička je parádní! Jsi šikulka! :)

  OdpovědětVymazat
 4. To je kouzelný, jsi šikulka :)
  Film Druhá nebo první mám strašně ráda :)

  OdpovědětVymazat
 5. Kouzelný je hlavně, jak jsem ve 12-ti letech uměla krásně přišívat fotky, každej steh jinej hahahaha :-D

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za všechny vzkazy a komentáře, vážím si každého z nich. Komentáře jsou moderované a na blogu objeví až po schválení. Konstruktivní kritika je na mém blogu vždy vítána, ale vyhrazuji si právo neschválit/smazat jakékoliv osobní útoky a urážky namířené buď na mě, můj blog nebo ostatní čtenářky.

© Style Cookbook | All rights reserved.
Blogger Template Crafted by pipdig