čtvrtek 3. listopadu 2011

How to make a Sunburst Mirror

Není to tak dlouho, co jsem vám slibovala návod na výrobu "sunburst mirror". Jako obvykle jsem to úplně vypustila z hlavy a až včera mi to Anette připomněla, takže pojďme na to.

K výrobě budete potřebovat kulaté zrcadlo, o průměru cca 10 - 30 cm (může být klidně větší, ale zabere pak hodně prostoru, počítejte s tím, že paprsky musí byt dost velké, aby bylo zrcadlo výrazné), kdysi se takové dalo koupit v Ikea, nyní jsem ho už v nabídce neviděla, ale jistě ho seženete v ostatních domech s nábytkem.

Na výrobu paprsků můžete použít následující materiály:

1. PAPÍR
Velice jednoduchý návod, práce s papírem je fajn a když se to náhodou nepovede, nebude vás to tolik mrzet. Doporučuji použít nějaký tvrdší lesklý papír. Já se přikláním k bílé verzi. Celý návod najdete zde.
via
2. DŘEVO
Návod na výrobu zrcadla za pomoci dřevěných míchátek, která jsou poté natřena metalickou barvou. Celý návod najdete zde. Místo míchátek můžete použít třeba špejle, dobře vypadají ty co mají ostrý hrot.
via
3. DŘEVĚNÉ KOLÍČKY NA PRÁDLO
Další z těch jednodušších návodů, doporučuji předtím natříkat kolíčky nějakým barevným sprejem, zlatá, stříbrná nebo bílá by mohla vypadat efektně. Pro návod kliknětě sem.
via

4. PLASTOVÉ LŽIČKY
K tomuto obrázku snad ani není návod potřeba. Stačí použít plastové lžičky, přestříkat je na vybranou barvu a nalepit kolem zrcadla.

5. DŘEVĚNÉ PODLOŽKY / KLÍNY 
Tento návod je asi nejsložitější ze všech, takže pouze pro zručné kutily :-) Hlavním materiálem jsou dřevěné klíny, podložky či jak to nazvat. Ani nevím, jestli se dá u nás něco takového sehnat - doporučuji zeptat se v OBI, Bauhausu či Baumaxu. Tento návod se mi líbí společně s návodem číslo 1 nejvíce.
Pro více fotek a How to make... klikněte sem
via  
V interiérech tato zrcadla vypadají nejlépe, pokud jsou umístěna nad komodou, krbem či postelí, ale dají se použít kdekoliv - velké zrcadlo v koupelně nebo malé jen jako dekorace na stěně v obývacím pokoji. Je to jen na vás.

Já sama chci v budoucnosti toto zrcadlo do bytu taky, ale zatím ho nemáme kam dát, takže si na jeho výrobu ještě nějaký pátek počkám. V každém případě doufám, že se vám článek líbil.

♥ Have fun ♥

Share:

13 komentářů

 1. pěkný kulatý mám právě z Ikey, je lemovaný malými zrcadlovými sklíčky(kupovala jsem ho na jaře) a kulatá se sluncem mají v Komodu, poměrně dost zlevněná!

  OdpovědětVymazat
 2. To vypadá nádherně!!Kdybych ho měla kam dát tak si ho taky udělám:):)
  Nejvíc se mi líbí to ze lžiček a z papíru:)

  OdpovědětVymazat
 3. To první se mi líbí nejvíce, vypadá to vážně úžasně! :)

  OdpovědětVymazat
 4. luckapucka - přesně vím, které myslíš! :-) a díky za tip, určitě se bude čtenářům hodit
  Terča - já se taky potýkám s nedostatkem místa :-)
  Skodulka - a je fakt jednoduché na výrobu :-)

  OdpovědětVymazat
 5. \to růžové vypadá krásně :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Jééé, nejvíc se mi líbí 2 a 5! Viděla jsem ho vyrobený taky z tenkých tyšek různé velikosti, ale tyhle jsou super!
  Krásný podzim Simone:-*

  OdpovědětVymazat
 7. málem jsem si kdysi koupila nádherný zdobený zrcadlo na krétě...okolo bylo zdobení z různě barveného skla a porcelánu či co...a bylo prostě krásný....ale za prvý jsem nevěděla, přesně kam s nim a hlavně se bála, že ho stejně nedovezu vcelku domu:((...


  pragueneedsmorestyle

  OdpovědětVymazat
 8. To jsou skvělé nápady, určitě se nechám inspirovat !!!!

  OdpovědětVymazat
 9. Díky za vyslyšení přání:) určitě nějaký z návodů využiji!

  OdpovědětVymazat
 10. čožeee? tak toto by ma nenapadlo..super to je!

  OdpovědětVymazat
 11. Wow, krásne! A v poslednej dobe stále hľadám nejaké maličkosti ako môžem zlepšiť moju izbu, takže ďakujem! :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za všechny vzkazy a komentáře, vážím si každého z nich. Komentáře jsou moderované a na blogu objeví až po schválení. Konstruktivní kritika je na mém blogu vždy vítána, ale vyhrazuji si právo neschválit/smazat jakékoliv osobní útoky a urážky namířené buď na mě, můj blog nebo ostatní čtenářky.

© Style Cookbook | All rights reserved.
Blogger Template Crafted by pipdig