čtvrtek 16. února 2012

When life gives you lemons... make lemonade

... anebo ... When life gives you lemons, ask for salt and tequila :-)

Taky máte někdy pocit, že v určitý den vyzařujete jinou "energii", než obvykle? Že se na vás lidé jinak dívají, zastavují vás na ulici a vy nevíte proč?! 
Tak přesně tenhle den prožívám dnes já. Je přinejmenším zvláštní, že tohle se nikdy neděje v den, kdy se cítím hezká a upravená a kdyby mě někdo zastavil na ulici a řekl, že mi to sluší, tak bych se ani nedivila a řekla si no jasně, však dneska jsem kočka. 
Ale ne, tohle se vždycky děje v den, kdy bych se nejraději zahrabala do země. Testovala jsem olej na obličej a udělal se mi z něj pupínek na čele a já na pupínky ani jiné nezbednosti netrpím, to mi věřte. K tomu všemu jsem včerejší večer raději trávila s přítelem u lahve sektu a byla líná umýt si hlavu, takže jsem si dnes musela udělat culík, ve kterém se necítím extra dobře. Nejraději bych se zahrabala pod peřinu a zůstala tam alespoň do neděle.
Ale ten nahoře si asi řekl, že mi zlepší náladu a tak mě hned ráno zastavil nějaký mladý, hezky oblečený pán, aby mi pochválil můj kabát. Pokladní v Tescu na mě byla neobvykle milá a pán za přepážkou v ČSOB se mi ani tentokrát nesnažil vnutit jejich nové produkty, tak jako se to děje vždycky. Dělník, který rekonstruuje chodbu v našem domě mi popřál hezký den a takhle to jde od rána. Jsem zvědavá, co se dnes ještě stane. Asi si půjdu vsadit sportku. 

Děje se vám to taky? Máte dny, kdy jde vše jako po másle i přesto, že se necítíte dobře? Kdy jste pro své okolí neobvykle přitažliví? Podělte se o vaše zkušenosti v komentářích pod článkem.

Já vám dnes jen popřeji úspěšný den a zítra se tu zastavím s outfitem. A vy si zatím můžete virtuálně "utrhnout" jednu pozitivní myšlenku. Share:

14 komentářů

 1. Tohle se děje většinou, když mám neumyté vlasy, jsem nenamalovaná a není mi dobře.. Přesně jako minulé úterý, když jsem šla s bolavým zubem k zubaři a nějaké paní se tak moc líbil můj baret, že mi ho jen tak na ulici pochválila :)!

  OdpovědětVymazat
 2. Něco podobného se mi taky stalo před měsícem. Vyrazili jsme s přítelem do obchodního centra, kde se on nechal ostříhat a já si mezitím chtěla oběhnout nějaké obchůdky. Byla jsem nenamalovaná s mastnou hlavou a vůbec jsem ze sebe neměla dobrý pocit, když jsem takto vyrážela, ale lenost byla silnější. No a co se nestalo nějaký neznámý, mladý muž mne pozval na kávu...na kterou jsem tedy samozřemně nešla. Když jsem to pak říkala přítelovi prohlásil, že si byl onen neznámý asi jistý, že by ho taková .... nemohla odmítnout :D Tak nevím :)

  OdpovědětVymazat
 3. myslím, že jsi to vystihla přesně:))

  OdpovědětVymazat
 4. Něco podobného se mi občas stává, jako třeba dnes. :) Včera jsem byla na vinné degustaci, šla pozdě spát a samozřejmě to zanechalo následky - menší kocour v hlavě, jsem nevypsalá a kolega mi dnes v práci chválil, jak mi to sluší a to jsem přeptala, zda nemyslí sarkasticky a prý ne.
  Jinak já se snažím být pozitviní aspoň trochu každý den, ale momentálně bych nejraději zalezla do postele místo vymýšlení e-mailu zákazníkovi. :-D

  OdpovědětVymazat
 5. Tak to máte všechny štěstí. Jelikož já když mám špatný den už od rána, že se prostě necítím. Tak se to veze všechno s sebou už. Možná to bude tím že okolí dávám jasně vědět že dneska není prostě můj den. Na mě to prostě vidět jde, když se nedaří tak jak by mělo. Proto vám takové dny upřímě závidím. )

  OdpovědětVymazat
 6. Toto se mi stávalo jen ke konci těhotenství, kdy jsem se jen minimálně líčila, byla napuchlá, pohybovala se jak lachtan a přesto mi všichni říkali, jak mi to ohromě sluší. Buďto kecali, nebo to bylo hormonama, které okolo mě prskaly. Jinak to mám spíše naopak, když se cítím pod psa, tak moc poklon nemívám :-) ...hrozně se mi líbí ten nápad s trhacíma lístečkama, moc hezké povznášející myšlenky ;-)

  http://mamou-stylove.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 7. Shodou okolností jsem nedávno byla s přítelem, ráno jsme spolu šli nakoupit, já taky - vlasy hrozné, kruhy pod očima (nevyspalost a víno)....a on sám mi řekl, že mi to moc sluší a dokonce i pár jiných lidí se na mě podívalo a usmálo =D

  OdpovědětVymazat
 8. děje se mi to vždycky když: a) vypadám otřesně a cítím se otřesně, což nechápu a nebo za b) když jsem šťastná takovým tím stylem úsměv od ucha k uchu, což naopak chápu, ale poslední dobou se mi to moc často nestává - pouliční prodejci mi dokonce řekl, že se mám víc usmívat :D kéž by bylo jaro! :)

  OdpovědětVymazat
 9. Něco na tom bude, když se to neděje jen mě. Příteli se taky líbím nejvíc, když si připadám jako totální zrůda a lidé jsou na mě milí, když mám náladu pod psa nebo vypadám jako bezdomovec. :D

  OdpovědětVymazat
 10. Já už jsem tak paranoidní, že je mi podezřelé, když se na mě lidi usmívají. Musím se hned zkontrolovat jestli nemám zbytek oběda na obličeji, něco mezi zuby, rozpatlaný líčení, vykasanou sukni a když nic směšnýho nenajdu stejně se divím :). A většinou se to stává, když věnuju přípravě všehovšudy pár minut.

  OdpovědětVymazat
 11. Je to asi měsíc zpátky, měla jsem dlouho plánovanou akci s přáteli,ale další den jsem měla jít do práce. Skončilo to 20ti minutovým spánkem a následným pelášením do práce, bez úpravy vlasů, obličeje... :D Ten den jsem sklidila tolik komplimentů plus pozvání na kávu, že jsem nevěřila vlastním uším :D ...

  OdpovědětVymazat
 12. Mám to stejně jako bambitka, jak se někdo začne nečekaně usmívat, už tahám zrcátko. :-))

  OdpovědětVymazat
 13. :))) tímhle článkem mi tak moc mluvíš z duše, že k tomu ani nemám moc co dodat:)))

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za všechny vzkazy a komentáře, vážím si každého z nich. Komentáře jsou moderované a na blogu objeví až po schválení. Konstruktivní kritika je na mém blogu vždy vítána, ale vyhrazuji si právo neschválit/smazat jakékoliv osobní útoky a urážky namířené buď na mě, můj blog nebo ostatní čtenářky.

© Style Cookbook | All rights reserved.
Blogger Template Crafted by pipdig