pondělí 3. září 2012

Svatba aneb co mě inspirovalo

Zdroj fotek Pinterest a Weddinggawker

V komentářích a mailech jste si psali o více detailů z mé svatby a tak jsem se rozhodla udělat pár článků, které třeba inspirují ty z vás, kteří zrovna svatbu chystají a některé tipy se jim možná budou hodit. Celou svatbu jsem pojala jako jeden velký DIY projekt a pokud by vás zajímalo, jak jsem cokoliv z následujících článků vyrobila a chtěli byste vidět návod, stačí napsat a já ho pro vás ráda sepíšu. 

V dnešním článku se zaměřím na fotky, které mě inspirovaly a pomohly mi utvořit jasnou představu o tom, jakým směrem by se měl styl naší svatby ubírat. Plno věcí jsem musela oželet kvůli přání ženicha, který má v některých věcech přeci jen trochu odlišné názory než já, ale nakonec jsme našli společný kompromis.

Věděla jsem, že na naší svatbě musí být:

1. Velká slavobrána - chtěla jsem jeden opravdu výrazný prvek, buď malý altánek se vzdušnými závěsy nebo velkou dřevěnou slavobránu. Nejprve jsem byla rozhodnutá pro altánek a když už jsem ho měla skoro vyrobený, objevila jsem fotku této úžasné slavobrány v lese. Ještě v ten den jsem za pomoci svého milého tatínka našla dva obrovské dřevěné trámy, které jsme spolu následně obrousili a vyrobili z nich nádhernou obrovskou slavobránu, kterou vám ukážu v některém z příštích článků.
2. Svatební cedule - protože svatba probíhala na konci světa, kam by vás nezavedla ani ta nejlepší navigace, další jasnou volbou byla svatební cedule. Naštěstí máme doma opravdu hodně dřeva, takže najít vhodný kus nebyl problém. Poté následovalo broušení, vyrábění a vystřihování šablony a nakonec bylo třeba už jen najít pro ni vhodné místo.
3. Origami dekorace - co jiného bych měla mít na svatbě jako dekoraci než papírové jeřáby, které miluji od té chvíle, kdy jsem poprvé zjistila, co vše se dá vyrobit z kousku papíru. Výroba girland zabrala opravdu hodně času, ale nelituji jediné vteřiny, které jsem jim věnovala - vypadalo to naprosto úžasně
4. Výzdoba židlí - několik desítek metrů tylu, hodiny vystřihování a vztekání se - tak bych popsala tento obrázek, který mě inspiroval k výrobě výzdoby na židle. Vypadá to krásně, ale snad u žádného jiného projektu jsem se zatím tak nenavztekala, jako u tohoto :-)
5. Lampiony ze skleniček od jogurtů - skvěle nám posloužily při večerní zábavě, kdy vytvořily úžasnou atmosféru společně s malými světýlky namotanými kolem stanu.
6. Květinová výzdoba - chtěla jsem na stůl nějaký úžasný "centerpice". Tento obrázek jsem použila jako inspiraci a společně s mamkou jsme vytvořily květinovou výzdobu za pomoci dřevěné krabice od vína a květin ze zahrady - fotku vám určitě ukážu :-)
7. Polštářek pod prstýnky - zoufalá z nabídky svatebních obchodů jsem si ho nakonec ušila sama, přesně podle svých představ. Na vyšití monogramu nebo data svatby už ale nezbyl čas, protože jsem ho vyráběla dva dny před svatbou. 
8. Romantický dort - to samé nás čekalo při vybírání svatebního dortu. Chtěli jsme něco jednoduchého, romantického a něžného, žádné figurky a přeplácané zdobení. Nakonec jsme museli přinést fotku a nechali jsme si ho vyrobit dle našich představ, protože nabídka svatebních dortů byla stejně žalostná, jako nabídka polštářků pod prstýnky
9. Fascinátor - ženich si vyžádal síťku do vlasů a co bych pro něj ve svatební den neudělala. V příštích článcích vám ukážu, jak jsem ho vyrobila.   
Kytice - původně jsem si moc přála bílé pivoňky, ale na konci srpna to bylo přání zcela naivní. Nakonec jsem si nechala vyrobit kytici hodně podobnou této a kdo poznal, že součástí kytice jsou i okrasné kapusty, má u mě lízátko :-)

A jaký styl svatby by se líbil vám? 

Share:

71 komentářů

 1. Nádherné..... taková svatba je opravdu krásná ! :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Nádherné, nádherné! Já si prosím o návod na všechno :-) Chtěla bych takovou "home made" svatbu, myslím, že z toho má člověk pak i větší radost. Nejsem zastáncem svatebních koordinátorů, kteří sice vše zařídí na jedničku, ale výsledkem jsou mnohdy často totožné svatby :-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokusím se ty návody dát nějak dohromady, snad se to podaří :-) Já jsem si takovou svatbu vysnila, původně jsme se chtěli brát u moře, ale jsem ráda, že jsme to udělali tady, protože tam bych si to nemohla sama vyzdobit a vše připravit :-)

   Vymazat
 3. Svatbu v nejbližší době neplánujeme. I přesto se mi tento příspěvek moc líbí. Líbí se mi, jakou sis s tím dala práci, jak jsi měla všechno promyšlené a dotažené do posledního detailu. Taky to, že co jsi nesehnala, pro tebe nebyl problém vyrobit. Pro to všechno mám tvůj blog (tvůj byl první, který jsem začla sledovat) moc ráda! Že nenakupuješ bezhlavě a neupouštíš od toho, co chceš, ale spoustu věcí si také dokážeš vytvořit!

  Pěkný den!

  oliva

  http://modedeboulangerie.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. Sakra, škoda, že jsem to neviděla dřív :D Já se vdávala v červenci...

  OdpovědětVymazat
 5. páni, člověka kolikrát na svatbě ani nenapadne kolik práce se za tím vším skrývá, obzvláště, když ty sis skoro všechno dělala sama :) prosím prosím fotky tvých výtvorů :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fotky dodám :-) Práce s tím bylo hodně, ale stálo to za to :-)

   Vymazat
 6. Úžasná inspirace, musela to být nádherná svatba. Já bych se snad i zfleku vdávala, když to vidím :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bylo to krásné, přesně podle našich představ :-)

   Vymazat
 7. Já bych hlavně prosila mnohem více fotek ze svatby :) Krásné, celý ten nápad se mi moc líbí, také rozhodně nejsem zastáncem svateb na jedno brdo. Tohle má prostě kouzlo. Moc se mi to líbí...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nějaké fotky určitě ještě ukážu, chci si zachovat trochu soukromí, takže musím probrat fotky a vybrat ty, které se sem hodí :-)

   Vymazat
 8. Tyhle posty miluju. Prosím víc o Tvé svatbě, pokud máš náladu. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chystám pár článků, protože za ty dva měsíce, co jsem tu svatbu připravovala jsem toho dost načetla a mám plnou složku inspiračních obrázků a nápadů na DIY, takže se tu určitě ještě něco objeví :-)

   Vymazat
 9. Neplánuju se vdávat, ale po tomto postu, bych se na to vrhla, alespoň teda dnes.:))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hahaha já bych se vdávala klidně znovu, samozřejmě za toho samého muže :-)

   Vymazat
 10. Všechno vypadá úžasně, že by se člověk i vdával :)

  OdpovědětVymazat
 11. Tyjo seš neuvěřitelně šikovná, jestli si to všechno pro svou svatbu dokázala vyrobit!! :) Mě by zajímal návod hlavně na ty ozdoby na židle a origami ozdůbky, no vlastně taky na všechno, je to nádhera! Já sice teda nejsem ještě ani zasnoubená, ale inspirační šuplík už mám dlouho:))))) A dort jste měli taky domácí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Návod na ozdoby na židle udělám speciálně pro Tebe :-) A na origami ozdůbky udělám asi rovnou video návod :-)
   Dort nám pekla cukrářka přesně podle této fotky a dopadlo to skvěle :-)

   Vymazat
  2. Si strašně milá:) Jo a videonávod na origami by byl luxusní, obzvlášť pro nás manuálně nezručné a pomaleji chápající:D

   Vymazat
  3. Je mi to jasné, pro mě už to je rutina, ale pro někoho, kdo origami nikdy neskládal se bude video návod určitě hodit :-)

   Vymazat
 12. To jso všechno skvělé nápady a inspirace. Musela to být nádherná svatba. Už se těším na další články o fotky :) Taky bych jednou něco podobného brala, takže děkuji za inspiraci (ačkoliv mám tedy ještě dost času a ženich je v nedohlednu :D ).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není vůbec zač, já jsem taky sbírala inspiraci a díky té tuně fotek, kterou jsem prošla jsem si ujasnila, co vlastně chci a nechci na svatbě mít.

   Vymazat
 13. Přestože se mě svatební inspirace zdáááleka netýká, musím ti říct, že to je náádhera a moc se mi líbí, jak si se s takovou obr událostí poprala po svém.

  OdpovědětVymazat
 14. tak to je nadhera:) kdybych se mela jednou vdavat, tak chci takovouhle svatbu!

  OdpovědětVymazat
 15. Já se moc těším až nám všechno ukážeš, hrozně mě to zajímá a jsem zvědavá:)
  Já už mám několik let vybraný dort:D Možná je to trošku divné, ale jednou byl v Elle a natolik se mi zalíbil, že jsem si ho vystřihla a prostě ho jednou na svatbě chci mít:D Je úplně jednoduchý i na netu bych ho možná našla kdybys ho chtěla vidět:)
  A jinak vím akorát že bych si přála svatbu bílou v kombinaci s takovou mořskou tyrkysovou a zlatou...jinak o tom zatím moc nepřemýšlím, ale jestli to jednou přijde tak si s tím taky tak krásně vyhraju jako ty:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Terčo dort chci vidět, pošli mi fotku na fb, jestli ji najdeš online :-) Jsem fakt zvědavá, jaký máš vybraný :-)

   Vymazat
 16. fakt nádhera, tá výzdoba, všetko...úžasne :)

  OdpovědětVymazat
 17. Simi, musela jsi to mít všechno moc krásný, už jenom podle inspirativních obrázků se mi svatba v takovém duchu moc líbí. :) Sice jí v blízké době neplánuji, ale moc ráda koukám na fotky nevěst a výzdoby a určitě nám ukaž jak jsi vše vyráběla. :)

  OdpovědětVymazat
 18. Ahoj Simi,
  zajímalo by mě, jestli jste měli připravenou i nějakou variantu kdyby se počasí nevydařilo? :)
  Léňa

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Léňo neměla, já jsem si počasí objednala a kdyby pršelo, tak tu svatbu snad zruším :-) Ale teď vážně, měli jsme v záloze takový obrovský stan, ale pokud bychom ho museli postavit, tak by to znamenalo, že bych nemohla použít tu slavobránu, takže by to bylo pěkně na prd :-)

   Vymazat
  2. Svatba venku je risk, ale když vyjde počasí, přijde mi to mnohem krásnější a romantičtější než kdekoli jinde...

   Každopádně to museli být nervy, aby nepršelo a počásko vyšlo :)


   Léňa

   Vymazat
 19. Wau..žasnu nad Tvojí pracovitostí, zručností a pečlivostí...Venkovní svatba v tomto duchu i stylu se mi líbí moc, obdivuju Tě, jak sis to zvládla všechno nazdobit a vyrobit podle svého vkusu a svých představ, krása!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc, bylo to opravdu skvělé a jsem ráda, že jsem to pojala takhle

   Vymazat
 20. o taketo plánovacie fotky zbožňujem ... na FB mám jeden album ktorý by ťa určite zaujal :)http://www.facebook.com/media/set/?set=a.258812504231876.57815.257685981011195&type=3 svadba sa dá vymyslieť dokonalé dokonalá... tento album som vytvorila, aby som raz nezabudla na niektoré drobnosti, ktoré sa mi páčili :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už to album prohlížím. A nechceš si založit Pinterest? Tam se Ti ukládají inspirační obrázky i s odkazy na originální stránky. Je to super třeba kvůli návodům na diy atd... mrkni na mou: http://pinterest.com/simonaholubova/wedding/

   Vymazat
 21. Nádhera, některé nápady jsou fakt wow a já tě moc obdivuju, že jsi měla čas si před svatbou s tím vším tak vyhrát :-) A jednou, až budu mít svatbu (a doufám, že je to v řádu pár let;)), určitě se tvou svatbou a nápady inspiruju, protože tohle je přesně podle mého gusta... Jako pohádky, fakt!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc, strávila jsem nad tím 2 měsíce, hledání inspirace, aby to ladilo, objednávání materiálu a vyrábění, ale stálo to za to :-)

   Vymazat
 22. muselo to být moc krásný :)
  líbí se mi, jak jsi to měla promakaný a postarala ses o to, aby svatba byla zcela dle tvých představ a nenechala se v tom zastavit nedostatečnou nabídkou čehokokli :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem hlavně nechtěla mít svatbu jako všechny mé kámošky - na zámku, v korzetu, všude perličky, na hlavě drdol, na stolech běhouny z organzy atd... a kdybych si to všechno nevyrobila sama, tak by mi asi nic jiného nezbylo, protože české obchody nic jiného ani nenabízí :-D

   Vymazat
 23. teeeda, uplne jsem se zasnila, presne takovou chci taky svatbu! hned jsem odkaz poslala priteli :)

  http://www.ivetsperspective.com/

  OdpovědětVymazat
 24. opravdu hodně inspirativní! hlavně ty origami závěsy! :-) těším se na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 25. Musela to být nádherná svatba, a obdivuju tě, že sis to všechno vyrobila sama podle svých představ:) Svatbu zatím neplánuju, ale jednou by se mi něco takového moc líbilo:))

  OdpovědětVymazat
 26. Už se moc těším na fotky ze svatby :)

  OdpovědětVymazat
 27. To je vážně nádherné!
  Nejvíce se mi líbí origami výzdoba...jeřáb je také moje nejoblíbenější origami a vypadá to opravdu krásně! :)
  saras-island.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 28. Nádhera, fakt moc se mi líbí, že to není taková ta typická svatba, ale že je to promyšlený a že je tam fakt vidět kus tebe.
  Asi ani nemá cenu se ptát, jak sis jí užila :)

  OdpovědětVymazat
 29. Simonko,moc krááááásné,přesně můj styl na svatbu.

  OdpovědětVymazat
 30. krásne, tá atmosféra je hneď inakšia

  OdpovědětVymazat
 31. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 32. To je nádhera ,až budu mít za několik let svatbu tak chci taky takovou ,je to krásné a romantické. :)

  OdpovědětVymazat
 33. hrozně se mi líbí jak jsi se do toho všeho pustila! doufám že se později podělíš i o fotky přímo ze svatby moc by mě to zajímalo... a ty jo doufám že jednou budu tak dobrý jako ty a všechno si zařídim podle svýho :)

  OdpovědětVymazat
 34. Hrozně bych chtěla vidět foto ze svatby, všechny tyhle detaily, které ten váš den museli udělat ještě lepším než už byl! :)

  OdpovědětVymazat
 35. Úžasná inspirace!:) Jsi moc šiková:) Těším se na další fotky z tvé svatby!:)

  OdpovědětVymazat
 36. Máš můj obrovský obdiv, protože mě by to šíleně nebavilo a asi by mi to ani nešlo. Třeba místo svatební hostiny jsem nijak nákladně vyzdobovat nechtěla, protože jsem věděla, že tam budeme jen na oběd s rodinou a akce pro kamarády bude jinde. Takže výzdoba svatební tabule byla relativně jednoduchá. O to víc jsem se vyblbla večer v sokolovně, kde jsme měli akci i pro kamarády. Ale mým největším přínosem byla stejně jen hora nafouknutých balónků rozvěšených po celém sále. I když nafouknout je a rozvěsit mi dalo práce docela dost :-D. A s tím dortem máš pravdu, třeba v Praze stojí svatební dort mnohem víc, než ten normální a to jen proto, že je svatební... Tak jsme sehnali super cukrářku, která nám ho udělala za super cenu, byl naprosto výbornej a nádhernej. Přesně jsem si nadiktovala, jaký chci. Já jsem měla svatbu promyšlenou několik let dopředu. Ne že bych tak moc chtěla být vdaná, spíš mi šlo o ten obřad jako takový. Takže když jsem byla požádaná naprosto očekávaně o ruku, měla jsem vyhlídnutých pár míst, kde bych svatbu chtěla. Přesně jsem věděla jaké šaty nechci a jaké bych asi tak chtěla (a docela jsem nevěřila, jaký byl velký problém sehnat jiné šaty než čistě bílé, nebo šampaň, nebo slonovinová kost a podobné pro mě nudné barvy). Věděla jsem jaký chci účes, jaké chci boty (jen ne plné, chtěla jsem páskové), jakou chci kytku, kde chci večerní akci atd.... A počasí pro nás bylo taky strašně důležitý, protože vnitřní varianta byla skutečně jen záchrannou možností.

  OdpovědětVymazat
 37. Nádherné:-) Až jednou budu mít svatbu, chci Tě jako svou koordinátorku :-))

  OdpovědětVymazat
 38. Úžasná inspirace! Chtěla bych svatbu v podobném duchu. Takže až to bude aktuální, obrátím se na tebe - můžu? ;)
  Já zatím ohledně svatby nic nesháním, spíš jen občas mrknu na šaty (o těch mám představu), ale zbytek právě nechávám až to bude aktuální. Každopádně vím, že nechci nic pompézního. Nejraději bychom se vzali u moře v zahraničí, ale vzhledem k tomu, jak máme oba super rodinu, tak to neklapne. Tohle by nám asi neodpustili...

  OdpovědětVymazat
 39. super nápady, taky mě moc bavilo vše na svatbu vymýšlet, můžeš se podívat na můj blog:), http://katefashionstyle.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 40. Úžasné fotky ! :)
  Jsou skvělé ! :)

  gabulka-lovelygirl.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 41. Krásné fotky!...Já bych nejraději někde tajně jen ve dvou.)...ale když tak tak takto:)...M*

  http://www.marcelajezkova.com/2012/09/do-it-yourself-givenchy-boots-2012.html

  OdpovědětVymazat
 42. Svatba venku tzv. home made supr, mam taky takovou predstavu do budoucna, jen to pocasi v CR je nevyzpitatelne :-) jen by me zajimalo, co obnasi zavolat si matrikare nebo pokud ma nekdo zkusenost s tim , ze si nekdo udela papir na oddavani.

  saty ... dalsi vec co se mi na tobe libila, ta kolekce - myslim HM? .. to sedlo, fakt supr, na jare sem koukala a taky Hm melo v nabidce supr saty, letos sem zatim zadnou inspiraci nenasla po retezcich .. jak sis saty dlouho do predu kupovala?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My jsme si zaplatili matrikáře, aby přijel k nám a oddal nás mimo matriku, stálo to asi 1000 Kč a jen se to musí nějak schválit, ale nebyl v tom žádný problém. Ale taky záleží ve kterém městě se budeš vdávat. Kamarádka s tím měla docela problém. Ale ono fakt stačí zavolat na matriku a poptat se, já jsem jim rovnou řekla adresu a oni mi řekli jestli ano nebo ne :-)
   No já jsem šaty kupovala asi měsíc před svatbou, vlastně celou svatbu jsme plánovali tak nějak 6 - 8 týdnů, takže nebylo moc času nic vymýšlet a jsem happy, že jsem měla ty šaty z HM, i když pár kamarádek a kolegyň v práci mě za to pěkně zdrbnulo :-)

   Vymazat
 43. Nadherne :-) Nechces nam to taky takle krasne na pristi rok vyrobit?;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Baruš jasně, pro vás cokoliv :-) Domluvíme se :-)

   Vymazat

Děkuji vám za všechny vzkazy a komentáře, vážím si každého z nich. Komentáře jsou moderované a na blogu objeví až po schválení. Konstruktivní kritika je na mém blogu vždy vítána, ale vyhrazuji si právo neschválit/smazat jakékoliv osobní útoky a urážky namířené buď na mě, můj blog nebo ostatní čtenářky.

© Style Cookbook | All rights reserved.
Blogger Template Crafted by pipdig