neděle 2. prosince 2012

{adventní kalendář} 2.12. První adventní neděleDnešní článek bych ráda věnovala tématu adventních věnců. Nevím jak vy, ale u nás doma se nikdy advent neobešel bez adventního věnce a zapalování svíček na něm. Jsem hodně tradiční člověk a adventní věnec prostě k Vánocům patří, tak jako kapr a bramborový salát :-)

Doma jsme vždy měli klasický adventní věnec z chvojí, barevně nazdobený a na něm 4 svíčky. Když jsem vybírala obrázky pro tento článek, všimla jsem si, že mezi mé favority patří spíše netradiční věnce vyrobené z lahví, různých skleněných nádob nebo věnec v podobě nazdobené mísy se svíčkami. Ať tak či tak, první adventní nedělí začíná snad všude to pravé vánoční šílenství a lidé trochu zapomínají na to, že advent by měl znamenat dobu zklidnění. 

 
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8

Jaký adventní věnec máte letos vy? A už na vás také padla alespoň trochu ta předvánoční atmosféra?

Jestli chcete vidět všechny adventní věnce, které jsem vybrala, mrkněte se odpoledne na mé FB stránky, kde bude celé album věnované pouze adventním věncům.

Přeji vám krásnou a hlavně klidnou adventní neděli.

Share:

20 komentářů

 1. Sakra pod 1. odkazem se skrývá nálož dobrot! Hmm hned bych se je všechny dala :)
  U rodičů taky máme každý rok adventní věnec, ale s přítelem ne, protože letos nejsem na Vánoce doma a mrzelo by mě, že 4. svíčka není zapálená. A do Francie se mi věnec vozit nechce :)
  Adventní věnec pod číslem 5 je moc hezký :)A ten pod 6 je dost originální, ale nevím kam bych ho dala - je docela neprakticky veliký :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikčo to chápu, my letos neděláme žádnou výzdobu, ale teď jsme na víkend u mých rodičů a mamka už má všechno nazdobené, tak si užívám aspoň trošku tu předvánoční atmosféru :-)

   Vymazat
  2. Tak to ti závidím :) Kvůli shonu ve škole se k našim ani nedostanu (bydlí v jiném městě). Ale přespříští čtvrtek se chystám tam i k babičce, takže to se těším :) I když stromek se u nás zdobí až 24.12. Ale řekla bych, že přítelova maminka bude mít dům pěkně nazdobený, na to ona je :) Zatím jsem si vánoční náladu udělala pečením perníkových panáčků a návštěvou trhů na Andělu :) A samozřejmě tvými články :)

   Vymazat
 2. My jsme taky tradiční rodina, rádi dodrzujeme klasické svátky, a vánoce jsou naším nejoblíbenějším :) máme už vánoční výzdobu po celém bytě a včera jsme s mamkou udělaly adventní věnec (máme ho klasický, z umělych smrkovych větví, zdobeny do modro stribrna), a ke všemu jsem si sama, do svého pokoje, udělala věnec, ale netradiční.. Na okenní parapet zevnitř jsem si dala ozdobny modro stříbrný ubrousek a na něj naaranzovala 4 modré svíčky, které jsou v odstínech od nejtmavsi k nejsvetlejsi. Jsem na svoje mistrovské dílo hrdá, že se mi to tak povedlo :D už se tesim, až si večer zapalim první svíčku :)

  OdpovědětVymazat
 3. Na mě vánoční nálada padla už asi před dvěma týdny:D A dneska už pečeme první cukroví:)
  Věnec máme hotový, moc se mi líbí, letos ho poprvé nemáme kulatý:) A je červeno-zlatý, aby šel ke stromečku:) A ještě mám svůj osobní v pokojíčku, ten je růžovo-zlatý:)
  Jdu se mrknout na ten fb:)

  OdpovědětVymazat
 4. Mě čeká o Vánocích stěhování do nového bytu, takže o nějaké atmosféře se vůbec mluvit nedá:( Navíc přítel má na Štědrý den noční, takže mi v 5 hodin uteče:) Ale mamka má letos ten nejkrásnější adventní věnec a musím jí tenhle článek ukázat:)

  OdpovědětVymazat
 5. Já jsem taky tradiční tip a advent miluji. Úklid jsem provedla včera právě pro to, abych si ten advent užívala v klidu :)

  OdpovědětVymazat
 6. já jsem nikdy nenašla kouzlo těchto věnců, škoda:)

  OdpovědětVymazat
 7. Ty jsou krásné! My letos žádný nemáme, až teď mi došlo, že je vlastně dnes 1. advent! :D

  OdpovědětVymazat
 8. ja uz mam! ale prouteny, libi se mi vic nez klasicky :)

  OdpovědětVymazat
 9. tieto sú fakt krásne :) my ešte nemáme, ale večer už hádam bude nejaký. :D

  OdpovědětVymazat
 10. Úžasné obrázky... moje letošní věnce můžeš zkouknout tady:) http://kejtsworld.blogspot.cz/2012/12/advent.html

  OdpovědětVymazat
 11. Milujem tento predvianočný čas. Vence na prvých dvoc fotkách sa mi páčia najviac.. :-)

  OdpovědětVymazat
 12. také jsem spíš zastánce těch modernějších variant, třeba hned ten první obrázek - ach ach ach! :D já jsem letos snad v největším školně-pracovním presu, takže se sice snažím o naladění se na vánoční notu, ale moc to nejde - i věnec jsem zrecyklovala z vloni a jen vyměnila svíčky (ale první už mi aspon hoří)! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten první se mi líbí taky nejvíc ze všech, je takový jemný a romantický :-)

   Vymazat
 13. Já předvánoční čas zbožňuji a snažím se ho prožít v klidu a ne se za něčím honit. Věnec patří neodmyslitelně k adventu podle mě, máme z chvojí a ozdbený do zlato-hněda. :)

  OdpovědětVymazat
 14. některé jsou opravdu moc zajímavé, třeba ten ve formě na bábovku :) my máme jako každý rok klasický adventní věnec :)

  OdpovědětVymazat
 15. skvělé tipy věnců, taky jsem pár ukázek dala na můj blog a doma jsem si svůj udělala, koukni - http://katefashionstyle.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za všechny vzkazy a komentáře, vážím si každého z nich. Komentáře jsou moderované a na blogu objeví až po schválení. Konstruktivní kritika je na mém blogu vždy vítána, ale vyhrazuji si právo neschválit/smazat jakékoliv osobní útoky a urážky namířené buď na mě, můj blog nebo ostatní čtenářky.

© Style Cookbook | All rights reserved.
Blogger Template Crafted by pipdig