sobota 8. prosince 2012

{adventní kalendář} 8.12. A La Maison

Jestli jste viděli můj dopis pro Ježíška, mohli jste si všimnout, že bych si přála pod stromečkem (nebo spíš pod palmou) najít katalytickou lampu. Mám ráda různé domácí parfémy, difuzéry, poutpourri, ale s katalytickou lampou ještě nemám žádné zkušenosti, což se doufám brzy změní.
Katalytické lampy pocházejí z 19. století, kdy francouzský lékárník vytvořil katalytický spalovací systém k dezinfekci vzduchu v nemocnicích. Fungovaly na stejné bázi jako dnes - na rozptylu katalytickým spalováním. Hořák chytá a ničí molekuly, které šíří zápach. Kromě toho katalytická lampa prostor také provoní a to je hlavní důvod, proč si ji chci pořídit.

Hledala jsem na netu a líbí se mi jich hned několik a při hledání informací o těchto lampách jsem si vzpomněla, že je v Palladiu malý obchůdek, ve kterém prodávají samé krásné a luxusní doplňky. Obchod se jmenuje A LA MAISON a katalytických lamp tam mají plný stojan. 


Kromě katalytických lamp jsem na webových stránkách obchodu našla velice netradiční design difuzérů a plno luxusních aroma svíček. Ceny jsou tedy už méně přívětivé, já bych skoro tisíc korun za svíčku nedala, co vy? Ale dívá se na ně moc hezky :-)Všechny obrázky z tohoto článku najdete na stránkách obchodu A La Maison. Jak se vám sortiment tohoto obchodu líbí?

Share:

7 komentářů

 1. ja bych k Vanocum chtela nejakou drazsi svicku, tak uvidim, jestli mi to Jezisek splni:)
  http://sienastyle.blogspot.it/

  OdpovědětVymazat
 2. Já "ulítávám" na vůních doma - ze svíček, aroma lampy, osvěžovače nebo občas kápnem na houbičku ve zvlhčovači vzduchu éterický olejíček, ale o těch katalytických lampách jsem mimo tebe ještě neslyšela. Vypadá to úžasně a já jsem zas "nahlodaná" něčím novým... :) Děkuji za inspiraci!

  Krásný večer
  Runa

  OdpovědětVymazat
 3. Mně se nejvíce líbí stříbrná katalytická lampa uprostřed v první řadě. Tu bych brala hned. :)

  OdpovědětVymazat
 4. o katalyckych lampach jsem cetla poprve tady.. mam moc rada takove veci, dela to domov utulnejsim. :)
  obchudek v Palladiu je krasny, vzdycky kolem nej chodim jako mlsna kocka.. :)

  OdpovědětVymazat
 5. hm, vypadá to úžasně! http://katefashionstyle.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 6. Já bych asi tolik peněz také nedala za svíčku, ale jsou krásné :) V.

  OdpovědětVymazat
 7. Je to nádhera, ale taky bych za svíčku tolik peněz nedala :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za všechny vzkazy a komentáře, vážím si každého z nich. Komentáře jsou moderované a na blogu objeví až po schválení. Konstruktivní kritika je na mém blogu vždy vítána, ale vyhrazuji si právo neschválit/smazat jakékoliv osobní útoky a urážky namířené buď na mě, můj blog nebo ostatní čtenářky.

© Style Cookbook | All rights reserved.
Blogger Template Crafted by pipdig