sobota 9. února 2013

{tech tip} Avocado AppDnešní článek bude první z nové série {tech tip} , která se bude na blogu čas od času objevovat. Najdete ji pod záložkou "Style Cookbook radí", stejně jako ostatní články, ve kterých najdete zajímavé tipy a rady.
V této sérii se můžete těšit na články o aplikacích pro vaše chytré telefony, na kterých jsem závislá a které by ve vašem chytrém telefonu určitě neměly chybět. 

Jako první vám dnes představím novou aplikaci Avocado. Aplikace ale nemá žádnou spojitost s jídlem, ani vařením, takže pokud nejste fanoušci vaření, nemusíte se bát a čtěte klidně dál. 

Proč zrovna Avocado? Protože avokádo není jen velmi chutné, ale je také velmi fascinující. Avokádo roste v párech a proto je po něm pojmenovaná tato aplikace. Pro Aztéky bylo avokádo symbolem lásky a plodnosti a používali ho jako afrodiziakum.

Avocado je ten nejlepší způsob jak zůstat ve spojení s nejdůležitější osobou ve vašem životě. Může to být váš manžel, přítel anebo i rodič či nejlepší kamarádka. Je to takový soukromý facebook, do kterého nemá přístup nikdy jiný než vy a osoba, kterou si vyberete.

Avocado vám umožní
 • komunikovat pomocí zpráv / chatu
 • sdílet fotky
 • vytvářet události - naplánovat víkend, pozvat přítele na rande atd.
 • vytvářet to-do listy - nákupní seznam, seznam úkolů atd., který sdílíte jen vy dva
 • virtuálně se obejmout či políbit - má nejoblíbenější funkce
 • posílat si fotosmajlíky


Jak už jsem psala výše, je to takový soukromý facebook, kde ale vše sdílíte pouze s osobou, kterou jste si vybrali. A když říkám, že sdílíte vše, tak tím myslím i heslo k této aplikaci. Já jsem manželovi tuto aplikaci nainstalovala do telefonu tajně a i když k ní byl ze začátku skeptický, oblíbil si ji stejně jako já.

Co mě na aplikaci Avocado baví nejvíc

 • funkce xoxo / kiss - když chcete partnera obejmout, stisknete tlačítko xoxo, přiložíte si telefon k srdci, on zavibruje a pošle vašemu partnerovi okamžitě upozornění na to, že ho chcete obejmout - on ho přijme, udělá to samé, telefon zavibruje a pošle obejmutí vám - trochu jako "tamagoči". To samé můžete udělat s polibkem, vyberete fotku, políbíte display telefonu (nic moc hygienického) a vašemu partnerovi se zobrazí fotka, na kterou když klikne, objeví se na ní polibek
 • funkce to-do list - můžete vytvářet třeba nákupní seznamy a oba dva vidíte, co kdo už koupil nebo udělal
 • funkce event - můžete přidat událost, pozvánku na rande nebo jen připomínku, aby partner nezapomněl nakrmit rybičky, než odjede na víkend pryč a telefon ho na vše důležité upozorní
Kromě toho samozřejmě můžete chatovat, sdílet fotky, posílat si fotosmajlíky atd...

Aplikace je dostupná pro iphone, telefony s androidem a má i webovou verzi. Více informací najdete na oficiální stránce Avocado.

Určitě mi dejte v komentářích vědět, jestli tuto aplikaci také využíváte, případně jaké další aplikace jsou vaše oblíbené :-)

Share:

19 komentářů

 1. Jé to je dobré a praktické:)
  Akorát nevím, s kým bych ji využívala...
  Já používám jen takové běžné aplikace jako Blogger, Facebook a tak...ale v tabletu mám jógu a tam cvičitel přímo předcvičuje, takže cvičíš vlastně s ním, to je dobré:)

  OdpovědětVymazat
 2. Ta funkce kiss je rozkošná :))) A klobouk dolů, podařilo se ti napsat článek o elektronice aniž bych na obrazovce viděla toto: sdvkaneiobvrn inerijenvi jer fheru dfverwuer drwnuercv ejhfuer :)

  OdpovědětVymazat
 3. to je super roztomilé! :D kéž by můj muž byl ochoten používat tyhle technické vymoženosti, zatím je stále věrný svému telefonu bez androida...ale jednou to přijde! :D

  OdpovědětVymazat
 4. To se mi moc líbí, už stahuju! Děkuji za tip. :) Já nejvíc používám Viber neo Whats app. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Včera jsem se na tuto aplikaci dívala, ale už jsem měla příliš línou náladu na stahování. Manžel je bohužel konzerva, nicméně tajně bych mohla taky nainstalovat, dobrý nápad :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jdi do toho, já myslím, že se mu to taky zalíbí :-)

   Vymazat
 6. jeste existuje between. Je to v podstate to same a jsou tam roztomile smajliky :)

  OdpovědětVymazat
 7. tak to je opravdu cute :D mrknu na to ;)

  Nicol

  OdpovědětVymazat
 8. Zní to dobře, asi budu muset omrknout..

  OdpovědětVymazat
 9. Jee to je naadhera mmm objimani a polibky by se mi libily ;-) a to do list bych taky radne vyuzila stokrat si s pritelem volame kdo co koupil a co ma tedy koupit nebo pak tri dny neco nemame,protoze pro tp nikdo nedosel :-D necis jestli to jde i pro windows telefony???

  OdpovědětVymazat
 10. To je pěkná aplikace, jakmile si vyberu nový telefon, bude jedna z prvních, kterou nainstaluji. Krásnou sobotu!

  OdpovědětVymazat
 11. Když si to chci nainstalovat na ipadu, píše mi to, že to je jen pro iOS5, škoda:(
  M.

  OdpovědětVymazat
 12. Jé, díky za super tip! Ta aplikace je perfektní:)

  OdpovědětVymazat
 13. Já jsem na to koukala v GooglePlay nebo jak se jmenuje ten obchod pro androidy a líbilo se mi to, bohužel přítel má Nokii, takže ani android ani jabko:/ a on stejně není takovej maniak jako já, já pořád přidávám na fb nějaké fotky, bez Instagramu, FB a Bloggeru v mobilu bych asi nemohla žít. Jinak mám v mobilu klasicky výše uvedené aplikace, gmail, aplikaci na jízdní řády a TV program,jednu na úpravu fotek, Angry birds, banku a jeste dve na cviceni, psala jsem o nich tady - Body revolution
  někdy mi přijde, že už mám v mobilu celý život, všechny fotky, poznámky, prostě všechno:D

  OdpovědětVymazat
 14. Tak právě kvůli takových vychytávkám si nutně potřebuju koupit novej telefon :D

  OdpovědětVymazat
 15. znie to zaujímavo určite ju vyskúšam....ja som minule našla aplikáciu couple stiahna som ju ale ešte som ju ani raz neotvorila....ale myslím, že je to čosi podobné..idem to pozrieť..:) Aneta Malis photoblog

  OdpovědětVymazat
 16. Na Tvůj tip jsem stáhla a začínáme používat....je to taková mala sociální síť pro dva, líbí se mi to! :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za všechny vzkazy a komentáře, vážím si každého z nich. Komentáře jsou moderované a na blogu objeví až po schválení. Konstruktivní kritika je na mém blogu vždy vítána, ale vyhrazuji si právo neschválit/smazat jakékoliv osobní útoky a urážky namířené buď na mě, můj blog nebo ostatní čtenářky.

© Style Cookbook | All rights reserved.
Blogger Template Crafted by pipdig