neděle 20. října 2013

{kultura} Signal Festival


Dnes pro vás mám last minute pozvánku na poslední den Signal Festivalu - festivalu světla, který právě probíhá v centru naší metropole. Zažijete na vlastní kůži a smysly akci, která si klade za cíl představit Prahu jako místo, kde se díky moderním technologiím snoubí historický genius loci se současným uměním. 

Vůbec poprvé se v České republice takto rozsáhle představuje moderní audiovizuální umění, jehož hlavním prostředkem uměleckého vyjádření je světlo. Můžete okusit atmosféru vizuální mystifikace, vidět naprosto dech beroucí video-mappingy doprovázené hudební kulisou a  různé světelné instalace. Vidět můžete celkem 4 video-mappingové a 25 světelných instalací. Kromě světové špičky audiovizuálního umění se k projektu připojilo také mnoho domácích umělců, například Rony Plesl, František Skála, Krištof Kintera či Vladimir 518. 

My jsme se včera vypravili do centra Prahy a začali jsme naši trasu u Paláce Hybernia, kde probíhá video-mapping, pokračovali jsme na Staroměstské náměstí k HyperCube, propletli jsme se uličkami v centru až do Řetězové ulice k Potrubí, stavili jsme se na víno do Festivalového centra, odkud jsme pokračovali k Hegerově cihelně, kde se na břehu Vltavy nachází Mrak vytvoření ze starých žárovek, který jste mohli vidět včera večer na mém Instagramu. Stavili jsme také pod Karlovým mostem, kde najdete instalaci Můra od Jakuba Nepraše. Po večeři v naší oblíbené thajské restauraci NOI jsme se vypravili k Národnímu divadlu, cestou jsme se podívali na Tančící dům a vydali se tramvají na naši poslední zastávku - na Náměstí míru, kde můžete shlédnout video-mapping na kostele svaté Ludmily (krátké video můžete vidět na mém Instagramu). To nejlepší jsme si tedy nechali na konec a pokud nemáte čas projít si celou Prahu, určitě se zajeďte podívat alespoň na Mírák a k Hegertově cihelně na Mrak. 

zdroj fotek - Signal Festival

Byli jste se také podívat na Signal Festivalu nebo se teprve chystáte? A která instalace se líbila nejvíce vám?


Share:

18 komentářů

 1. Wow, o tom jsem vůbec nevěděla, vypadá to velice zajímavě =)

  OdpovědětSmazat
 2. Jéé, my taky probíhali podobnou trasu a bylo to strašně super :) Mě se nejvíc líbila projekce na Hybernii ;)

  OdpovědětSmazat
 3. Já viděla reportáž v televizi, moc se mi celý koncept líbí, zaujala mě Petřínská rozhledna jako maják a nádherně vypadá Sv. Ludmila na Míráku, mám to tam hrozně ráda i přes den, ale tohle je fakt hezký :) Klidně by to mohlo trvat déle :)

  OdpovědětSmazat
 4. Fakt super věc na ČR!

  Zvu Vás na svou giveaway: KLIK

  OdpovědětSmazat
 5. Dnes jdu a obrovsky se těšíííím!

  OdpovědětSmazat
 6. Byla jsem včera a jsem nadšená! Ta atmosféra bylo prostě kouzelná :)

  OdpovědětSmazat
 7. uplne krasne, skoda ze na to letos nebudu moct jit(

  OdpovědětSmazat
 8. Taky jsem se na to chystala jit podivat...A misto toho lezime vsici v posteli :-( Snad jeste bude nekdy neco podobneho :-) Diky za fota, je to krasa!

  OdpovědětSmazat
 9. já se chystám vyrazit dnes večer :)

  OdpovědětSmazat
 10. Skoda, ze sa do Prahy momentalne nechystam, vyzera to tam skvelo! :)

  OdpovědětSmazat
 11. páni, to jsou úžasné instalace :) škoda, že se už do Prahy nedostanu :(

  OdpovědětSmazat
 12. Škoda, že jsem celý víkend musela ležet, protože je to opravdu nádhera. Tak alespoň, že to vidím na fotkách. Pokud bude něco příště, ráda půjdu. :)

  OdpovědětSmazat
 13. byla jsem na něm s kamarádkou a něco se nám nelíbilo, nebo spíš nebyl to náš styl, a něco zase bylo naopak super :-)

  OdpovědětSmazat
 14. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 15. Ach jo, já jsem se na ten festival docela těšila, ale pak mi to úplně uniklo. Hlavně se nám ten termín vůbec nehodil, protože ve čtvrtek a pátek jsem večer už něco měla a o víkendu jsme byli pryč, ale mrzí mě to, protože podobné akce mám ráda, navíc miluju noční Prahu a o víkendu bylo dost hezky...

  OdpovědětSmazat
 16. Na těch fotkách to vypadá skvěle, ale co jsem slyšela, tak to prý zas tak moc dobré nebylo, to nevím :/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne všechny instalace mě zaujaly, ale celkově tu akci hodnotím jako hodně povedenou. Už se prý chystá příští ročník, tak to můžeš za rok posoudit sama ;-)

   Smazat
 17. hergetova cihelna
  a souhlas, ludmila se mi líbila nejvíc

  OdpovědětSmazat

Děkuji vám za všechny vzkazy a komentáře, vážím si každého z nich. Komentáře jsou moderované a na blogu objeví až po schválení. Konstruktivní kritika je na mém blogu vždy vítána, ale vyhrazuji si právo neschválit/smazat jakékoliv osobní útoky a urážky namířené buď na mě, můj blog nebo ostatní čtenářky.

© Style Cookbook | All rights reserved.
Blogger Template Crafted by pipdig