pondělí 28. července 2014

challenge yourself | crochet halter topMám ráda různé blogové challange, ať už se týkají oblíbených fitness výzev, jako byla dřepovací výzva, 3 denní smoothie detox nebo třeba aktuálně Karolíny výzva "30 dní vitariánem". A tak mě napadlo udělat na blogu novou rubriku s pracovním názvem "challenge yourself", ve které půjde spíše o osobní rozvoj než o fitness výzvy (i když nevylučuji, že se tu časem taky nějaká zase objeví).

Pozoruji na sobě, že čím víc práce a stresu mám, tím víc se potřebuji rozvíjet a protože vím, že mnoho z vás sem nechodí jen kvůli módě a outfitům, napadlo mě, že by se vám podobné téma mohlo líbit taky a budu moc ráda, pokud se do některé z výzev i aktivně zapojíte. Každá výzva bude mít svůj vlastní hashtag a vy tak můžete jednoduše sdílet své příspěvky k výzvě přes Instagram.

První výzva se bude týkat háčkování. Ano, čtete dobře. To je totiž jedním z důvodů, proč o mně není v posledních týdnech moc slyšet - učím se totiž háčkovat a tak trávím večery zavřená v ložnici a hodiny a hodiny háčkuji. Ještě tak před rokem jsem nebyla schopná uháčkovat ani jednoduchý řetízek a trochu jsem se v začátcích bála, že u toho i skončím. Na úplný začátek jsem si koupila háček, jedno klubko vlny a hodiny jsem se učila úplné základy podle videí na youtube. Z dětství jsem si pamatovala jen ten řetízek a s tím člověk moc parády nenadělá. Pak jsem na Instagramu objevila fotku háčkovaného topu od značky She Made Me a v hlavě se mi zrodil nápad na první výzvu. A co je tedy úlohou mé první challenge? Uháčkovat tzv. halter top. Předlohou mi bude koláž obrázků níže a pevně věřím, že se této předloze při troše snahy alespoň částečně přiblížím.

Provedení je volné, stejně tak i barva, důležité je překonat sama sebe, odpoutat se od počítače a tvořit. 

Chcete se zapojit? Dejte si svůj vlastní cíl - je jedno jestli uháčkujete čepici, šálu nebo tento top. Vytvořte během srpna cokoliv háčkovaného, sdílejte fotku z výroby či hotový výrobek na Instagramu a přidejte k němu hashtag #stylecookbookchallenge #stylecookbookcrochet

zdroj fotek | She Made Me, Etsy, Pinterest

Už teď se na svou první výzvu moc těším a určitě vás budu na Instagramu průběžně informovat o svých pokrocích a když se mi výzva povede splnit, ukážu vám hotový top i na sobě. Tak mi držte pěsti a doufám, že se do výzvy také zapojíte :-)


#stylecookbookchallenge 
#stylecookbookcrochet


          
Share:

26 komentářů

 1. Skvělý nápad. Kéž by žila moje maminka. Ta by uháčkovala každý den jeden. Já zůstanu u šití :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně to bude asi trvat déle, než den, ale snad se to aspoň povede :-D

   Vymazat
 2. Tak to bych taky mohla zkusit, už dlouho jsem přemýšlela, do čeho se pustím :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budu ráda, když se přidáš :-) Aspoň do toho nebudu zamotaná úplně sama :-)))

   Vymazat
 3. Držím palce ať se to povede! :)
  chickflickcherry.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Báječný nápad!! Tohle budu moc ráda sledovat, a snad se někdy i přidám :) Háčkování je nádhera :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Káčo díky a doufám, že se do některé z příštích výzev také zapojíš :-)

   Vymazat
 5. Nevím, co je to halter top. ale pokud to je něco jako "vršek k opalovačkám" nebo tak moc ráda.
  Jen Simon.. když to udělám, můžu ti to pak dát a ty to vydražíš? Pokud to bude krásné? Já si bohužel, (protože dřepovací výzvu jsem neabsolvovala) podobné věci nemohu dovolit nosit :-)

  (kdysi (před 10ti lety) jsem si uháčkovala šortky, bledě modré, super... nosila jsem je, dokud mi okolí nenaznačilo, že mám hnusná stehna s celulitidou a takové věci bych nosit fakt neměla. tak jsem obezřetná.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oli zrovna na tebe jsem myslela, že se určitě zapojíš, takže jsem ráda, že do toho jdeš taky :-) Ano, je to takový vršek třeba k plavkám. Já to taky nosit nebudu, břicho na to už dávno nemám :-D Jde mi spíš o ten proces toho něco vyrobit, mít nějaký plán a před sebou cíl a hlavně se u toho skvěle odreaguju. Hrozně mě to háčkování začalo bavit :-)

   Vymazat
 6. Výborný nápad Simi, tohle tu ještě nebylo a moc se mi to líbí! :)
  Škoda, že já na ty ruční práce moc nejsem. :)

  OdpovědětVymazat
 7. to je skvělý! já jsem si zase říkala, že bych se chtěla třeba naučit šít na stroji, ale bohužel doma žádný nemáme, takže to se mi moc nepodařilo :D jinak už jsem si před pár lety uháčkovala dokonce kabelku, ale zase tak těžké to nebylo :)) tento halter top by se mi určitě jen tak nepodařil :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám šicí stroj u našich, který mi dala babička, ale šít na něm bohužel neumím. Táta se mi to kdysi snažil vysvětlit, můj taťka umí šít, ale potřebovala bych alespoň nějaké týdenní školení, abych si zažila ty základy a hlavně pak každý den něco šít, abych se do toho dostala. Takže zůstávám u háčkování zatím :-)))

   Vymazat
 8. To je super nápad pryč od počítače a zpět k ručním pracem :) já háčkovat umím jen jednoduše šály, čepice ušanky a kabelky, tak proč nezkusit ten top. Ale fakt nevím, kdo to pak bude nosit :-D Jinak mě se nejvíc libí háčkované vločky na vánoční stromeček, krááááása!!! #LFKA_MARGALO

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lfko jestli umíš háčkovat kabelky a čepice, tak takový top pro tebe musí být piece of cake :-)

   Vymazat
 9. Super nápad! Já tedy zůstanu nadále u šicích pokusů a háčkování přenechám babičce a mamce. :) Halter top vypadá skvěle a podle mě si ho můžeš dovolit, postavu máš nádhernou! Tak se těším na výsledek. ;)
  Já toho mám v práci nad hlavu a v soukromí také. Tak doufá, že po tomto víkendu už bude trošku víc času, já zasednu ke stroji a budu zase vrčet, abych si udělala šaty, na které se už dlouho chystám. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru držím pěsti, ať je o víkendu hlavně krásné počasí a moc si to užijte a jsem zvědavá na fotky :-)

   Vymazat
 10. Kéž bych teď měla víc času, háčkování mě moc baví, když jsem byla na mateřské s dcerou tak jsem pletla, háčkovala a šila skoro každý večer. Těším se na vaše výtvory!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já plést neumím, zatím se učím háčkovat, ale třeba se jednou naučím i to :-)

   Vymazat
 11. Tak to se těším na výsledek :-) Mně poslední dobou hučí v hlavě šití - pár věcí by se mi hodilo a nemůžu je nikde sehnat... tak že bych je ušila? Už jsem koukala na obyčejný šicí stroj v Ikee :-D Ale pořád váhám... snad po porodu, až budu vědět, jak jsme na tom časově.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šití mi taky leží v hlavě, ale říkám si, že se na to vrhnu jednou, až budu třeba na mateřské nebo až budeme mít větší byt, teď ani nevím, kam bych ten šicí stroj dala :-D Ale na ten z Ikea jsem taky koukala, na takové to základní šití by podle mě úplně stačit a pak kdyby ses rozhodla šít víc, tak by sis koupila nějaký lepší :-)

   Vymazat
 12. a já to možná i zkusím :) jak dlouhou dobu sis na to dala? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti na celý srpen :-) Chci zkusit uháčkovat třeba dva, budu ráda, když do toho půjdeš taky :-)

   Vymazat
 13. Tak tedy do toho jdu :) uvidíme, co z toho vzejde a možná že zkusim vážně ten halter top jako ty :)

  OdpovědětVymazat
 14. já jsem se minulý rok zase rozhodla, že si upletu šálu a sice se každý směje, že je kostrbatá, ale když se omotá kolem krku, tak vypadá dobře a já jsem s ní spokojená :D tento rok se pustím do další, ještě mi zbyla jedna vlna)

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za všechny vzkazy a komentáře, vážím si každého z nich. Komentáře jsou moderované a na blogu objeví až po schválení. Konstruktivní kritika je na mém blogu vždy vítána, ale vyhrazuji si právo neschválit/smazat jakékoliv osobní útoky a urážky namířené buď na mě, můj blog nebo ostatní čtenářky.

© Style Cookbook | All rights reserved.
Blogger Template Crafted by pipdig