středa 20. srpna 2014

lifestyle | Nike+ Run Club

Letos v lednu jsem si dala předsevzetí, že uběhnu 10 km a dopředu se přiznávám, že jsem sama nevěřila tomu, že to splním. Do té doby jsem běhala max 3 - 4 km a i to mi dalo vždy dost zabrat. Sportuji docela dost, ale běhání mi nikdy nešlo, vždy se rychle zadýchám, šíleně zrudnu a lidi se mě pak ptají, jestli je mi dobře. Abych se z toho svého předsevzetí nevyvlíkla, přihlásila jsem se někdy začátkem léta na We Run Prague a doufala, že mě to donutí začít častěji trénovat. Běhávala jsem vždycky sama a to byl asi ten hlavní problém - nebavilo mě to. 

Pak jsem se doslechla o Prague Runners, skupině kterou vedou zkušení Nike trenéři, kteří vám poradí jak běhat, na tréninku vám půjčí nejnovější modely běžeckých bot Nike a vy si tak můžete vyzkoušet každý trénink jiný model a zjistit, jaké boty vám nejlépe sedí. To vše zdarma dvakrát týdně v areálu bývalého LTC Praha v Letenských sadech. K dispozici jsou šatny i sprchy, takže se nemusíte bát, že  se nebudete mít kde převléknout.

A tak jsme se s Verčou v rámci naší společné přípravy na We Run Prague na trénink vydaly a mě teď mrzí, že jsem se neodhodlala začít chodit dřív. Běhání ve skupině vás vyhecuje k lepším výkonům, poznáte nové lidi, kteří mají minimálně jeden stejný koníček jako vy a hlavně se naučíte běhat. Takže s kým se příště potkám? Celá naše běžecká parta v plné kráse :-)


Do facebookové skupiny Nike+ Run Club Praha se můžete přihlásit ZDE a kalendář všech plánovaných běžeckých tréninků najdete tu.

Budu ráda, když na některý z příštích tréninků také dorazíte a zaběháme si společně :-)


          
Share:

18 komentářů

 1. To může být moc fajn! Člověk to aspoň přestane odkládat, rozhoupe se a konečně začne :)

  Pieces of FRECKLED style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zaručeně a hlavně to běhání v partě lidí je hodně motivující :-)

   Vymazat
 2. Běhání jsem nesnášela! Ale od té doby, co běhám ve správné tepové frenkvenci (70-80%) pro spalování, což je pro mě opravdu pomalý běh, skoro rychlá chůze, tak uběhnu i 10 km naprosto bez problému. A to chodíme 4x týdně běhat, vždy na 1 hodinu, začínali jsme na 40 minutách. Doufám, že mi to vydrží, protože z toho mám vážně radost, že já takový odpůrce běhání to nakonec zvládám. Tak Vám Simčo přeju také hodně naběhaných kilometrů a spokojenosti :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky běhám stráááášně pomalu, pomaleji už to snad ani nejde, ale zase o to dál doběhnu :-) A moc moc děkuju za přání, snad mi to běhání vydrží a budu se v něm zlepšovat :-)

   Vymazat
 3. Běhání mě chytlo asi před 3 měsícema, možná 4ma.. a fakt je ten, že jsem se do toho postupně dostala a je mi lépe, když běhám sama, protože mě právě nikdo moc nevidí :D.. A jsem ve "svém světě". Ale co by mě zajímalo je to, jestli tě naučili správně běhat - jako dýchání, postoj těla? Protože myslím, že v tom mám hrozné nedostatky..

  http://katlynsfashion.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si taky ráda vezmu sluchátka, pustím si nějaké oblíbené písničky a běhám sama. Ale když běžím třeba s manželem, tak si povídáme a já toho uběhnu třeba jednou tolik :-)))
   Teď jsme se učili spíš takovou tu běžeckou abecedu, jak se správně rozcvičit atd. Ale zítra jdu zase, tak už se moc těším na další trénink :-)

   Vymazat
 4. To zní super, ikdyž mě právě víc vyhovuje běhat sama, nerozptyluje mě to a nemám svědky toho zrudnutí a zadýchání :D Máš super běhací oblečko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti já se taky vždycky strašně stydím, jsem vždycky jak kdyby mě někdo vytáhl z parního hrnce :-D

   Vymazat
 5. Páni tak to je skvělé! Hned bych se zapojila, být z Prahy:-(

  ______________________
  http://deny-garnet.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-( to je škoda, že se tohle pořádá jen ve velkých městech, ale třeba je i ve tvém městě nějaká parta lidí, co spolu chodí běhat a ani o tom nevíš :-)

   Vymazat
 6. To je perfektní, díky za tip! Na jaře už bych mohla být ready to run :-D Hlavně, že tam někdo poradí s technikou i botama, to je základ dobrého pocitu. V minulém fitku, kam jsem chodila, začali dělat outdoorové tréninky a konzultace k běhu. Teď běhá čím dál víc lidí, tak je super, když se to naučí od základů pořádně. Jdu si stránky uložit :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě na jaře zajdi a třeba se potkáme! To vyzkoušení bot je určitě výhoda, můžeš si vyzkoušet postupně všechny a pak jít do obchodu najisto, protože budeš vědět, které ti nejvíc vyhovují :-)
   Běhání je teď strašně in, kolem mě teď začali všichni běhat :-D

   Vymazat
 7. Já běhám zásadně sama - rozcvičím se, dám sluchátka do uší a "fičím" (to je myšleno v nadsázce :D). Vždycky, když chtěl někdo běžet se mnou, tak jsem to odmítala s tím, že jsem pomalá, že nechci, aby lidi viděli, jak se u toho zadýchám, zčervenám a abych je nezpomalovala, ale v poslední době si opravdu říkám, že by nebylo marné mít nějakého parťáka na běhání.... Ale chtělo by to někoho na mé "úrovni" a ne kamarádku, co uběhne 10 kilometrů pomalu rychleji než já ty svoje 4 kilometry :D

  Neo Inizio

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem to taky vždycky odmítala, až jsem jednou nechala manžela běžet se mnou a hned jsem místo 4 km uběhla 7,5 km :-D

   Vymazat
  2. Tak to je hezký, dobrej rozdíl :) Já jsem si dneska tak při běhání vymyslela na tebe dva dotazy nebo možná spíše takové prosby - bylo by možné, kdybys udělala článek, nebo třeba napsala na FB, písničky, které při běhání posloucháš? Já mám totiž několik písniček v mobilu, ale pořád hledám nějaké nové, které mi dodají energii, ale na druhou stranu si je třeba budu moci prozpěvovat, tak by se mi moc hodila inspirace :) A ještě jedna prosba - článek na správné rozcvičování, nebo co vás učí na Prague Runners, to by se mi docela šiklo :)

   Vymazat
  3. Karol přesně takový článek chystám, myslím že někdy po We Run Prague ho sem dám, zrovna si dělám playlist na WRP, tak pak ho sem rovnou nahraju :-)

   Vymazat
 8. to je super, já také raději běhám s někým :) hezké fotky

  OdpovědětVymazat
 9. S běhám jsem začala před měsícem, jsem tedy úplně na začátku a běhám cca dva kilometry, které prokládám cvičením na venkovních strojích. Běhám sama, bojím se, že bych druhému nestačila... bára.kára blog

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za všechny vzkazy a komentáře, vážím si každého z nich. Komentáře jsou moderované a na blogu objeví až po schválení. Konstruktivní kritika je na mém blogu vždy vítána, ale vyhrazuji si právo neschválit/smazat jakékoliv osobní útoky a urážky namířené buď na mě, můj blog nebo ostatní čtenářky.

© Style Cookbook | All rights reserved.
Blogger Template Crafted by pipdig