pondělí 29. září 2014

DIY | floral decor
do it yourself | floral decor

Nic nedokáže domácnost pozvednout jako váza plná květin a tak pravidelně na víkend kupuji na farmářských trzích kytici řezaných květin. Mé nejoblíbenější jsou pivoňky a eustomy, které jsem měla ve svatební kytici a možná proto k nim mám o něco vřelejší vztah než k ostatním květinám. Vždy je mi ale líto vyhodit kytici jen proto, že několik květů už zvadlo.

Z této poslední mi zbylo několik pěkných kvítků, které jsem ještě nechtěla vyhodit a tak jsem je odstřihla a udělala malou vázičku z keramického svícnu na čajovou svíčku. Květy v ní ještě 3 dny vydržely a já se z nich mohla radovat ještě o něco déle. 


Jaké květiny si nejčastěji domů kupujete vy? A také je vám líto je vždy vyhodit?


          
Share:

13 komentářů

 1. Super nápad :D a vypadá moc hezky....můžu se zeptat,odkud je ten svícen? strašně se mi líbí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svícen jsem kupovala v Superstore v DBK a pořád ho tam mají :-)

   Vymazat
 2. Moc hezké, také postupně zkracuji a přemísťuji.... Stella

  OdpovědětVymazat
 3. Krása, já si zatím květiny nekupuji, ale až budu mít jednou svůj byt, tak si tím určitě budu chtít taky udělat radost
  Blog by Veru

  OdpovědětVymazat
 4. Moc hezké, jak jednoduchá věc dokáže prostor zútulnit :) když jsem byla naposledy v květinářství, měli tam nádherné věnce ze šišek a sušených květin v oranžovo-hnědé kombinaci, takže se doma asi o něco podobného pokusím, když už je ten podzima a halloween za dvěřmi :)

  http://fashionbeautyloverxy.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 5. Jeeej, naozaj roztomilá dekorácia. Ja čerstvé kvety nekupujem, no asi by som to mala čo najskôr zmeniť, pretože vždy vyčaria úžasnú atmosféru. :-)
  The city of fashion

  OdpovědětVymazat
 6. Vypadá to krásně! Já květiny nekupuji, ale často dostávám kytky na koncertech a je mi pak moc líto jak vadnou :(

  OdpovědětVymazat
 7. To je moc hezký!
  Já květiny nekupuju, protože jsem líná měnit vodu a vyhazovat je když zvadnou :-D Takže mám raději ty v květináči. A v kuchyni mám sušenou levanduli jak dekoraci a na podzim si vždycky trhám šípky a jiný větvičky s bobulema :)

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj,
  krásný svícen, i celá ta dekorace...Život si neumím bez květin vůbec představit. Mamka má květinářství a tak mi buď kytičku daruje (když už třeba odkvétají a neprodali by se) nebo si je u ní kupuji sama. Kytky miluju! A když něco květe na zahrádce nebo i na louce, tak si natrhám a pak aranžuji....Simone prosím tě odkud si měla svatební květinu? Jinak eustomy jsou prostě jedinečně něžné, krásné a hlavně dlouho vydrží. Pa Ifka

  OdpovědětVymazat
 9. Jééé, já se těšila, že to bude návod na výrobu papírových kytiček a ono takový podvod :-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéééé tak takové DIY můžu taky klidně udělat :-))))

   Vymazat
 10. Také postupně zkracuji a dávám do menší vázy. Tenhle svícen je ale krásny.

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za všechny vzkazy a komentáře, vážím si každého z nich. Komentáře jsou moderované a na blogu objeví až po schválení. Konstruktivní kritika je na mém blogu vždy vítána, ale vyhrazuji si právo neschválit/smazat jakékoliv osobní útoky a urážky namířené buď na mě, můj blog nebo ostatní čtenářky.

© Style Cookbook | All rights reserved.
Blogger Template Crafted by pipdig