neděle 1. března 2015

lifestyle | 10 tipů pro organizaci šatníku10 tipů pro organizaci šatníku


Taky máte někdy pocit, že si vaše šatní skříň žije svým vlastním životem? Že kdykoliv ji uklidíte, je v ní za pár dní zase nepořádek a nikdy v ní není dostatek místa, a i přestože přetéká oblečením, vy nemáte co na sebe? Pojďte si přečíst mých 10 tipů, které zachrání váš šatník a vaše nervy.

1) Jeden kus dovnitř, jeden kus ven

Základní pravidlo, které by si měli všichni, kdo bojují s přeplněnou skříní, zapsat za uši. Je to vlastně naprosto posvátné pravidlo, které by se mělo tesat do kamene. Jeden kus dovnitř, jeden kus ven. Je třeba ještě něco víc vysvětlovat? Já se tímto pravidlem řídím již několik let a nemám problém s přetékající skříní. Prostě a jednoduše, za každý nový kousek, který do skříně přidáte (a je jedno, jestli jste si ho koupili, nebo ho dostali), jeden starý vyřadíte. Zachováte tím rovnováhu a už nikdy se vám nestane, že byste měli přeplněný šatník. Je to také skvělý způsob, jak se elegantně zbavit věcí, které si v šatníku necháváte spíše ze setrvačnosti či ze sentimentu. 

Celý článek si můžete přečíst ZDE na stránkách Tchiboblogu, pro který jsem tento článek sepsala. Kromě mých tipů na něm najdete i plno dalších zajímavých a zábavných článků. Já jsem se třeba díky tomu naučila otevírat lahev vína bez vývrtky, což se někdy opravdu hodí :-D


          
Share:

10 komentářů

 1. Tak já to teda zkusím!!! :) Díky, díky za osvětu! :) <3

  OdpovědětVymazat
 2. Také to dělám tak, že když mám nějaký nový kousek oblečení tak ze skříně jeden starý vyhodím. Většinou si projdu co jsem v posledním roce nosila a co ne nebo pokud už je nějak obnošené tak to letí ven. Nechci mít narvanou skříň oblečením které už třeba ani nenosím, ale chci tam mít kousky, které využiji a jsem s nimi spokojená :)

  OdpovědětVymazat
 3. Skvělý článek, mám teda co dělat! :D Máš to i krásně nafocené.:)

  OdpovědětVymazat
 4. Oh, opravdu perfektní článek!

  OdpovědětVymazat
 5. Skvelý článok! :) Ale ten bod 1 by som nedokázala dodržať :D
  Fashion Passion by Erika

  OdpovědětVymazat
 6. Článek ukládám do záložek, boj se skříní je totiž mým čím dál větším problémem, bohužel :( tak moc děkuji za rady, i když pro mě bude takové dodržování boj :)

  Giveaway - I love... Cosmetics

  OdpovědětVymazat
 7. Já to pořád průběžně třídit neumím. Vždycky se spíš jednou za čas naštvu, vyházím celou skříň, vrátím jen něco a hotovo :D Ale zas je fakt, že už moc nenakupuji. Přijde mi, že všechno mám. Teenagerský šatník se mi do 20-something doufám podařilo přetvořit, už vím, v jakých obchodech mi věci sedí a odkud to vydrží víc jak sezonu a jak píšeš, vím co mi sluší (nebo aspoň doufám, že vím :D) a toho se držím, ať se mi současný trend na figurínách líbí sebevíc!:-)

  OdpovědětVymazat
 8. Fantastický článek!!! Pravidlo 1x1 uplatňuji při nákupu kosmetiky :o)) a asi ho zavedu i v šatníku. Třídící pomůcky používám, mám oblečení srovnané podle barvy. Toužím po tom, mít vše připravené večer, ale nedokážu s k tomu dokopat. Máš vše nádherně nafocené a článek je opravdu užitečný, good job :-)!

  OdpovědětVymazat
 9. ridim se stejnym pravidlem :) super clanek!

  OdpovědětVymazat
 10. Fůha, nevěděl jse, že existuje něco jako Tchiboblog..dík za tip ;)
  A jeden kus tam, a druhý ven..no občas to mám tak, že 10 kusů ven a žádný tam a jindy (po návratu ze zahraničí) je to zase 10 tam a žádnej ven =D..ale rovnováhu držíme..jen co se týče boxerek a ponožek, tam to jaksi začíná být out of control..no kdo by odolal všem těm vzorům a barvám =D

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za všechny vzkazy a komentáře, vážím si každého z nich. Komentáře jsou moderované a na blogu objeví až po schválení. Konstruktivní kritika je na mém blogu vždy vítána, ale vyhrazuji si právo neschválit/smazat jakékoliv osobní útoky a urážky namířené buď na mě, můj blog nebo ostatní čtenářky.

© Style Cookbook | All rights reserved.
Blogger Template Crafted by pipdig