pondělí 20. července 2015

books | Summer goodreadsSUMMER GOODREADS

Léto je nejen časem dovolených, výletů a prázdninových lásek, je i časem, který většina z nás využívá ke čtení knížek, na které jinak nemáme čas. Já teď trávím pravidelně večery na terase se sklenkou vína a knížkou. Na začátku roku jsem se na goodreads upsala k challenge, že přečtu letos 30 knih a teplé letní večery přímo vybízí k tomu, abych si udělala trochu náskok. 

A protože vím, že mé čtenářky zajímá kromě módy a kosmetiky i kvalitní čtení, připravila jsem pro vás směs knížek, které bych si letos v létě ráda přečetla. Budu ráda, pokud se jimi necháte inspirovat a v komentářích mi doporučíte knížky, které teď čtete vy.


Cameron Diaz | BODY BOOK

BODY BOOK je jediná kniha z tohoto seznamu, kterou mám již přečtenou. Musím se přiznat, že jsem od ní čekala něco trochu jiného a tak jsem byla částečně zklamaná i přesto, že jsem si samozřejmě přečetla nejprve recenze. Cameron mám jako herečku moc ráda, na svůj věk vypadá naprosto fantasticky a i to byl důvod, proč jsem si tuto knihu chtěla přečíst. BODY BOOK má být vlastně takový rádce, s jehož pomocí prožijete dlouhý a zdravý život.

Pravdou je, že kniha obsahuje mnoho zajímavých informací, které se vám budou hodit, pokud se chcete dozvědět něco více o zdravé výživě, o tom, jak funguje vaše tělo a určitě bych ji doporučila někomu, kdo žádnou knihu o zdravé výživě ještě nečetl a chce se zdravou výživou začít úplně od začátku a dozvědět se i něco z anatomie. Celou knihou vás provází Cameron se svými radami, zkušenostmi a zážitky a že těch informací kniha obsahuje požehnaně. Mně jen nebyl moc sympatický familiérní tón, kterým je kniha psaná a možná právě proto si mě až tak úplně nezískala a četla jsem ji poměrně dlouho.

Gillian Flynn | Temné kouty

Pokud jste četli Zmizelou (Gone Girl) a Ostré předměty (Sharp Objects), jsou pro vás Temné kouty téměř povinností. Alespoň tak mi to bylo řečeno a já už se nemohu dočkat, až se do knihy začtu. Psychothriller Temné kouty byl vyhlášen nejlepší knihou roku a dočkal se již i zfilmování. Hlavní roli ve filmu hraje úžasná Charlize Theron. Já si plánuji knihu nejprve přečíst a až poté se podívat na film a doporučuji to i vám.

Popis knihy: Libby Dayové bylo sedm, když se její matka a dvě sestry staly oběťmi "satanistické vraždy" v kansaském městečku Kinnakee. Libby přežila - a u soudu se proslavila svědectvím, že je zabil její patnáctiletý bratr Ben. O pětadvacet let později ji vyhledají členové neoficiálního spolu zaměřeného na notoricky známé zločiny. Doufají, že se objeví důkazy svědčící o Benově nevině. Libby zase doufá, že na své tragické minulosti něco vydělá.

Anne Frank | The Diary of a Young Girl

Deník Anny Frankové jsem si koupila v Amsterdamu při návštěvě Domu Anny Frankové. Je to přepis deníku mladé Židovky Anny Frankové, která s rodiči uprchla před nacisty z Německa do Amsterdamu, kde se rodina od roku 1942 skrývala v tajném půdním bytě. Po prozrazení úkrytu byla rodina rozvezena do koncentračních táborů, ze kterých se živý dostal jen otec Otto Frank, který má zásluhu na tom, že Anny deník spatřil světlo světa a že se z jejich domu, kde se několik let v hrozných podmínkách skrývali, stalo muzeum a připomínka toho, jak hrozné věci se za války děly. Z deníku se stala světová klasika, které bylo prodáno více než 35 milionů výtisků a pokud budete někdy v Amsterdamu, rozhodně se do Domu Anny Frankové zajděte podívat. Je to velmi silný zážitek.

Jolana Daňková, Lenka Tréglová | Antistresové omalovánky pro dospělé

A teď to trochu odlehčíme. Taky jste jako děti milovali omalovánky? Pokud ano, tak si rozhodně musíte pořídit Antistresové omalovánky pro dospělé, 77 obrázků od výtvarnice a grafičky Jolany Daňkové s doprovodným textem Lenky Tréglové, které vám přinesou odreagování od předigitalizovaného světa. Omalovánky obsahují květiny, exotická zvířata, tropické motýly, tajemné vitráže či meditační mandaly. Jsou vytištěné na samostatných stránkách, takže si ty obzvláště povedené můžete třeba zarámovat.

Jo Nesbo | Krev na sněhu

Jo Nesbo je můj oblíbený autor a kniha Krev na sněhu má pouze 152 stran, takže je ideální pro milovníky klasických detektivních příběhů, kteří preferují kratší příběhy před několikasetstránkovými knihami.
Popis knihy: Sedmdesátá léta v Oslu. Olav Johansen nedokáže jezdit autem pomalu, je měkký jako máslo, příliš snadno se zamilovává, jestliže se rozčílí, ztrácí hlavu a je mizerný v matematice.  Něco málo přečetl, ale moc toho neví a rozhodně nemá takové znalosti, které by byly k něčemu užitečné. A píše pomaleji, než roste stalaktit. K čemu se tedy hodí? Je skvělý zabiják. Nemusí přitom jezdit autem, zabíjí většinou lidi, kteří si to zasluhují a nejsou to žádné složité počty. Alespoň prozatím nebyly. Dokud od šéfa nedostal nový úkol: vyřídit jeho manželku.

Radka Třeštíková | To prší moře

Radku Třeštíkovou sleduji na Facebooku a už nějakou dobu se chystám přečíst její knihu To prší moře. Má to být napínavé psychologické drama o zdánlivě obyčejné rodině a o dvacetileté Hance a o osudech dalších, vzájemně propojených postav. Příběh je o bolesti, o nedorozumění, o strachu, o bezpodmínečné lásce a o otázkách a odpovědích, které se všichni snažíme v životě najít.

Lena Dunham | Holka a ne ledajaká

Kniha Holka a ne ledajaká neb Provokativní výpověď mladé ženy o tom, co se "naučila". Kniha Not that kind of girl od herečky a hvězdy HBO seriálu Girls, Leny Dunham, je podle popisu vtipná, ostrá a sarkastická, stejně jako Lena.
Popis knihy: Její styl je přímý, ostrý, vtipný a sarkastický. S humorem sobě vlastním se zpovídá z těch nejtrapnějších i nejdůležitějších okamžiků svého života. Silné scény, které nikoho nenechají chladným, zážitky, které by člověk neprozradil ani nejlepšímu příteli Lena Dunham otevřeně a sebekriticky nabízí na zlatém podnose. Vztahy, sex, drohy, rodina, problémy, úspěch, váha, vzlety a pády, takový je život Leny Dunham a ona z něco čerpá to nejlepší pro své umělecké aktivity.

Četli jste některou z výše uvedených knih? A jakou další knihu byste mi doporučili na dovolenkové čtení?

Share:

9 komentářů

 1. Mne v poslední době velmi zaujala kniha Tichý dech od Jana Trachty. Za sebe mohu vřele doporučit. Narazila jsem na ni náhodou, Český rozhlas ji vysílal jako četbu na pokračování :-)

  Tereza

  OdpovědětVymazat
 2. Vůbec bych ne poznala, ze Krev na sněhu se odehrává v sedmdesatkach. Není špatná, ale Snehulak mono Spasitel jsou mnohem lepší. Temné kouty určitě za přečtení stojí, líbily se mi víc než zmizela. Doporučila bych: Muž jménem Ove a Manzelovo tajemství. Obě knihy jsou ctive a dávají i určitý přesah k zamyšlení a to ja oceňuji. M

  OdpovědětVymazat
 3. Supr clanek, diky za nej, jdu si hned rezervovat v knihovne:)
  Ja naposledy cetla Uterni zeny. Fajn oddychovka treba na dovcu.

  OdpovědětVymazat
 4. Žádnou z těchto knih jsem nečetla, na Jo Nesba se chystám¨, jen co dočtu Muže z ostrova Lewis. Ale koupila jsem si antistresové omalovánky a už se těším, až začnu (jen potřebuji ještě jednu maličkost - pastelky :)) PS: tento týden na tebe vzpomínám - mořím se u šicího stroje s halenkou (přišití podsádky výstřihu je mor, musela jsem si otočit pořadí jednotlivých kroků, tak snad to dnes klapne a došiju ji). A pak hurá na šaty (bude to challenge - nemám střih), ať si je v tom vedru ještě užiju ;)

  OdpovědětVymazat
 5. Já se cyhstám na ty omalovánky, teď jsem si vytiskla pár mandal a docela mě to baví, člověk u toho příjemně vyčistí hlavu:) Deník Anny Frankové mám moc ráda a četla jsem několikrát. Zaujala mne Radka Třeštíková, na tu asi kouknu. Já v létě ráda oddychovky, něco co se lehce čte i na koupáku, kde se člověk moc nesoustředí. Takže věci typu John Greeen, Meg Cabotová apod.

  OdpovědětVymazat
 6. temné kouty jsme už shlédla v kině a byly super, moc se těším i na knížku :)
  jinak mám v plánu přečíst Manželovo tajemství, Babička pozdravuje a omlouvá se a U řeky Piedra jsem usedla a plakala :) + určitě další knihy, které jsou na mém seznamu :)

  OdpovědětVymazat
 7. Body Book bych si chtěla taky přečíst a Deník Anny Frank si chci objednat. V Berlíně je jí věnováno malé centrum, ale knížka v angličtině už byla vyprodaná a na tu v němčině se ještě necítím. :)

  OdpovědětVymazat
 8. Super článek, já mám tyhle knižní typy moc ráda, protože jsem nadšený čtenář a tohle mi dodává inspiraci. Z tvých knih jsem četla Deník Anny Frank, silný příběh. Ale určitě bych si chtěla udělat čas taky na Body Book, o které přemýšlím už dlouho a na nějaké ty antistresové omalovánky, protože mi to připadá jako super relax. :)
  Jinak něco na doporučení? Tak já v poslední době čtu všechno možné, ale co mě zaujalo asi nejvíce je Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat: Stewart L. Gary, Susan Mustafa. Je to sice velmi krutý příběh v určitých pasážích, ale na druhou stranu je to krásně a procítěně napsáno. :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za všechny vzkazy a komentáře, vážím si každého z nich. Komentáře jsou moderované a na blogu objeví až po schválení. Konstruktivní kritika je na mém blogu vždy vítána, ale vyhrazuji si právo neschválit/smazat jakékoliv osobní útoky a urážky namířené buď na mě, můj blog nebo ostatní čtenářky.

© Style Cookbook | All rights reserved.
Blogger Template Crafted by pipdig