středa 18. listopadu 2015

lifestyle | Designblok 2015DESIGNBLOK 2015

V dnešním článku vám ukážu pár fotek a dojmů z letošního Designbloku. Designblok je akce, kterou navštěvuji každoročně a poslední dva roky této události využíváme i s mými milými přítelkyněmi blogerkami, se kterými si vždy v termínu konání Designbloku naplánujeme setkání u snídaně, probereme novinky za ten rok, kdy jsme se neviděly a pak společně vyrážíme na výstavu. 

Letošní Designblok se konal na pražském výstavišti a musím se přiznat, že jsem byla z počátku k místu konání trochu skeptická. Nakonec jsem ale musela svůj postoj přehodnotit, protože oproti loňskému ročníku se na místě alespoň dalo normálně dýchat a procházet mezi jednotlivými vystavujícími a tak jsem si nakonec celou akci užila o mnoho víc než loni.

Vybrala jsem fotky vystavujících, jejichž stánky a instalace mě zaujaly nejvíce. Líbila se mi hlavně práce sklářských firem, škol a výtvarníků. Totálně jsem se zamilovala do ručně foukané a broušené kolekce svítidel Beginning, která je společným projektem studentů z pražské UMPRUM, Štěpána Smetany a Sabastiana Kitzbergera. Pokud bych si mohla vybrat jeden jediný produkt z Designbloku, který bych chtěla, byla by to jejich světla. 

Stejně tak se mi líbila i kolekce skleněného užitkového designu a svítidel Vyšší odborné školy sklářské a Střední školy z Nového Boru. 

Velmi se mě zaujala i prezentace značky LE BON a jejich neobyčejné kuchyně a Koupelny jako pokojíček. Obecně inklinuji spíše ke značkám, které umí skloubit design s praktičností, což se značce LE BON daří naprosto skvěle. Určitě se podívejte na jejich webové stránky minimálně pro inspiraci. 

Z oblasti fashion si mě zase nejvíce získala Monika Drápalová a její rafinované oblečení Free Circle. Perforované šaty z této kolekce mám na svém wishlistu. 


Výbava na Designblok: Instax mini 8 | žvýkačky Orbit Professional | propiska | zápisník | telefon
Jak hodnotíte letošní Designblok vy? A které značky a jejich prezentace vás zaujaly nejvíce?

Značka Orbit Professional je sponzorem tohoto článku
Share:

8 komentářů

 1. Kdyz vybiram z fotek, tak nejvic se mi libi hollywoodske zrcadlo. Jen by mi tam zavazely ty drevene tramky. Sice ladi s reziserskou zidli, ale na vytirani robotem zcela neprakticke. To same u toho WC. Vtipne ale dost neprakticke. Ja mam rada v byte prakticnost, abych mela co nejmene prace pri uklidu. Cas venuji siti.

  OdpovědětVymazat
 2. Kdyz vybiram z fotek, tak nejvic se mi libi hollywoodske zrcadlo. Jen by mi tam zavazely ty drevene tramky. Sice ladi s reziserskou zidli, ale na vytirani robotem zcela neprakticke. To same u toho WC. Vtipne ale dost neprakticke. Ja mam rada v byte prakticnost, abych mela co nejmene prace pri uklidu. Cas venuji siti.

  OdpovědětVymazat
 3. Téda koukám, že mi tam nějaké expozice unikly. :-) Třeba ty lampičky, které vypadají jako medúzy nebo ty vázy. :-) Mě se například moc líbila Ikea s těmi jejich plyšáky nebo ta restaurace hned na začátku u vchodu. Ale celkově bylo vlastně všechno pěkné a některé věci by mě ani nenapadly. :-)
  Krásný článek. ♥

  OdpovědětVymazat
 4. Letošní Designblok byl hodně o skle a brýlích. Tedy alespoň tak mi to přišlo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jo tak brýle jsem tam moc nevnímala. Ale tedy s tím sklem souhlasím a to se mi hodně líbilo :-)

   Vymazat
 5. Ta světla jsou boží! Snad se na příští ročník už taky podívám, některé nápady jsou opravdu skvělé!

  OdpovědětVymazat
 6. Byl jsem taky a některé instalace a kousky byly opravdu povedené a já si přál je mít doma!

  OdpovědětVymazat
 7. Sklo, šperky a brýle...ano ano, přesně tak. Český výrobce brýlí, to tady chybělo a všechny tři značky na Desigbloku stály za to.

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za všechny vzkazy a komentáře, vážím si každého z nich. Komentáře jsou moderované a na blogu objeví až po schválení. Konstruktivní kritika je na mém blogu vždy vítána, ale vyhrazuji si právo neschválit/smazat jakékoliv osobní útoky a urážky namířené buď na mě, můj blog nebo ostatní čtenářky.

© Style Cookbook | All rights reserved.
Blogger Template Crafted by pipdig