pondělí 31. října 2016

lifestyle | Styling výlohy pro FREYWILLE
Co může být těžkého na dekorování výlohy, říkáte si určitě. Přesně to samé jsem si říkala já až do minulé soboty. Prohlížení originálně vyzdobených výloh, hlavně těch vánočních, je mým koníčkem a tak když jsem dostala nabídku, abych si styling výlohy vyzkoušela, ani na moment jsem nezaváhala. Zadání bylo jednoduché, připravit podzimní výlohu pro pražský obchod značky Freywille. Tedy nejen styling, ale i zajistit výrobu dekorací a to je jak jistě víte něco pro mě.

V první fázi jsem připravila několik návrhů a koncept toho, jak by výsledná výloha mohla vypadat. Téma bylo podzimní, takže jsme se nakonec shodli na dracích, za což jsem moc ráda, protože jsem od počátku měla jasno, že chci do výlohy zakomponovat všechny ty úžasné hedvábné šátky, které ke značce Freywille kromě šperků také patří a díky zvolenému tématu to pro mě bylo mnohem jednodušší. Mimochodem, pokud byste si chtěli nějaký hedvábný šátek pořídit, tak se určitě stavte podívat na kolekci Pharaoh Egypt. Konkrétně tenhle je můj oblíbený.

Ale zpět k výloze, po schválení tématu ze strany Freywille jsem se vrhla do té praktické části. Z čeho vyrobit draky. Papírová klasika mi nepřišla dostatečně korespondující s image značky, takže jsem oběhala několik obchodů s látkami a nakonec zakotvila u pevnějšího saténu s 3% podílem elastanu v tlumených podzimních barvách. Jeden celý večer jsem strávila rýsováním šablon draků na papír, poté přenesením na pevný karton a hlavně na látku. V podstatě jsem karton "povlékla" do saténu a pak ručně slepým stehem zašila otvor, kterým jsem do látky vložila karton. 

V sobotu jsem si sbalila všechny potřebné věci a notně nervózní vyrazila do butiku, kde začala ta zajímavější část - výroba mašlí ze šátků a jejich instalace na draky. Na mašle jsem použila šátky Gavroche v rozměru 53x53 cm a největší problém byl s tím, jak šátky na draky přidělat. Nakonec jsem si poradila i s touto výzvou a pak už nic nebránilo tomu, abych draky opatrně nainstalovala do výlohy. 

Jak celý výsledek vypadá se můžete podívat na několika málo fotkách a pokud budete mít cestu do centra Prahy, tak mou výlohu můžete obhlédnout i na vlastní oči v butiku v Havířské ulici kousek od Zary na Příkopech.

 
Jsem velmi vděčná za tuto zkušenost a zároveň jsem moc zvědavá, jak se vám bude má výloha líbit. 

Share:

9 komentářů

 1. Moc krasne a vkusne! Hned si aspon jeden satek preji k Vanocum.

  OdpovědětVymazat
 2. Simčo nádherná výloha! Ono je výloha jako výloha..třeba v Pařížské se vždycky nestačím divit, jak nádherné výlohy se dají vymyslet:))

  OdpovědětVymazat
 3. Perfektne si to vymyslela, vkusne, k teme a super vyuzitie satiek.

  OdpovědětVymazat
 4. Vyloha se ti povedla. Zase jsi potrebovala sici stroj :-D
  Satky vypadaji hezky :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Nádhera! Včera jsem šla kolem a viděla jsem naživo. :)

  OdpovědětVymazat
 6. Simčo, povedla se. Je to originální, vkusné, podzimní :)

  OdpovědětVymazat
 7. Vypadá to krásně, působí to milým a propracovaným dojmem.

  theheartissue.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 8. Tak to je strašný...jak kdyby výlohu tvořily děti... :-) Myslím,že to byla Tvá posl.zakázka :-) :-) s elegancí a vkusem to rozhodně nemá nic společného!!!!Beáta

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za všechny vzkazy a komentáře, vážím si každého z nich. Komentáře jsou moderované a na blogu objeví až po schválení. Konstruktivní kritika je na mém blogu vždy vítána, ale vyhrazuji si právo neschválit/smazat jakékoliv osobní útoky a urážky namířené buď na mě, můj blog nebo ostatní čtenářky.

© Style Cookbook | All rights reserved.
Blogger Template Crafted by pipdig