pondělí 10. července 2017

outfit | Suzuki JimnyŘecko je naše oblíbená destinace, když chceme na odpočinkovou dovolenou po Evropě. Již potřetí to vyhrála Kréta, jejíž jižní část je naše oblíbená. Jako obvykle jsme si v půjčovně na pár dní pronajali Suzuki Jimny, což je takový mini jeep, který sice do kopce vůbec nejede a ani nemá klimatizaci, ale zase se mu dá stáhnout střecha a je červený, takže mi skvěle ladí k mému novému slámáku značky Tonak. A vždycky s ním zažijeme plno zábavy, třeba když nejde zařadit jednička nebo když nás neposlouchá spojka. Ale tohle auto je držák a pokud se budete chystat na Krétu, určitě mohu doporučit jeho pronájem. Je to větší legrace, než jezdit nějakým malým golfem s klimatizací, to mi věřte :-)
Hlavní důvod ale je, že s ním můžete i na nezpevněné cesty, kterých je na Krétě dost, takže pokud se budete chystat na odlehlejší místa, rozhodně si pronajměte podobné auto, protože kdyby se vám na nezpevněné cestě něco stalo, tak menší auta na to nejsou pojištěna a dost by se vám to prodražilo. 

Outfit mám sladěný úplnou náhodu, to abyste si nemysleli, že jsem takový blázen a oblékám se podle toho, jaké si pronajmeme auto. Vzala jsem si tmavě zelené šortky z lyocellu (což je extra příjemný a eko-friendly materiál, který se vyrábí dubové celulózy a neměl by obsahovat žádné chemické látky, takže je vhodný i pro alergiky) z H&M a bílou bavlněnou košili z F&F. 

Původně jsem si tuhle košili zabalila a pak ji zase z kufru vyndala, protože proč si budu na Krétu vozit košili s dlouhým rukávem, že jo. Ale nakonec jsem ji do kufru dala zpět a zachránila mi zadek (nebo teda spíš ruce, abych byla přesná). Nosila jsem ji asi nejvíce ze všeho, protože na delší jízdy autem bylo nutné mít zakryté ruce. V dobu, kdy jsme byli na jihu Kréty my, bylo každý den více než 40 stupňů a bez zakrytých rukou a ramen bych přijela na hotel pěkně spálená, takže díky bohu za ni.

Další nutností byl pro mě na dovolené klobouk. Vezla jsem si dva a nosila jsem je každý den. Tenhle červený slamák od české značky Tonak jsem si pořídila těsně před odjezdem. Musím ale uznat, že v Plakiasu, u kterého jsme bydleli, bylo plno malých obchůdků, kde prodávali krásné slamáky a slaměné kšiltovky, takže kdybych s sebou už dva nevezla, určitě bych si tam nějaký do sbírky pořídila. 

A bez čeho bych na dovolené vůbec nepřežila, jsou brýle. Obdivuji lidi, kteří dokáží v létě chodit bez nich. Já bez slunečních brýlí absolutně nic nevidím a když je náhodou zapomenu doma, je to pro mě katastrofa téměř mezinárodních rozměrů, proto jsem si vezla troje (a udělala jsem dobře, protože jedny z nich mi manžel omylem hned první den rozbil), takže mi zbyly dvoje a střídala jsem růžové zrcadlovky a tyhle černé od značky Komono , které jsou ručně broušené a leštěné. A taky dost kvalitní, protože mi několikrát spadly a přežily to bez úhony :-)


košile - F&F | šortky - H&M | klobouk - Tonak | šperky - FREYWILLE 

Jak se vám líbí náš mini jeep? A bez čeho se na dovolené neobejdete vy?
Share:

5 komentářů

 1. Super clanok, Kreta je nadherna :) Tiez sme si povodne chceli prenajat taketo auto, ale nakoniec zvitazila nasa pohodlnost a novucicke Polo s klimatizaciou to istilo :)

  OdpovědětVymazat
 2. To jsou fakt úžasné fotky, závidím ti dovolenou! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Jde vidět, že jste si dovču užili :)
  Moc hezké fotky a sluší ti to moc :))

  OdpovědětVymazat
 4. Jé, moc pěkné fotky! Ta bílá košile dopadá opravdu pohodlně!

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za všechny vzkazy a komentáře, vážím si každého z nich. Komentáře jsou moderované a na blogu objeví až po schválení. Konstruktivní kritika je na mém blogu vždy vítána, ale vyhrazuji si právo neschválit/smazat jakékoliv osobní útoky a urážky namířené buď na mě, můj blog nebo ostatní čtenářky.

© Style Cookbook | All rights reserved.
Blogger Template Crafted by pipdig