neděle 10. prosince 2017

decor | Předvánoční přípravy
Přeji vám krásnou druhou adventní neděli. Doufám, že už jste také zapálili druhou svíčku na adventním věnci a že odpočíváte nebo třeba pečete cukroví, tak jako já. Já jsem tento víkend věnovala přípravám vánočních dekorací a rovnou jsem u toho nafotila i pár fotek pro inspiraci. Letos totiž budeme mít po hodně dlouhé době skleněné vánoční ozdoby a v rámci podpory českých značek bych vám ráda ukázala ozdoby od značky Glassor, kterými letos budu zdobit náš stromeček. 

Poprvé jsme měli s manželem živý stromeček předloni (mohli jste ho vidět na Instagramu tady) a protože jsme loňské svátky trávili na Maledivách, tak letos to pro nás s manželem budou druhé Vánoce se živým stromečkem. Naše první Vánoce jsem stromeček zdobila dřevěnými ozdobami a letos budeme mít pro změnu skleněné, konkrétně jsem vybrala ozdoby z kolekce Dotek elegance, na kterých se mi strašně líbí kombinace bílé, zlaté a černé barvy. 

Místo kovových háčků jsem koupila tenké stužky v černé a zlaté barvě a každá ozdoba tak bude zavěšena na textilní stužce, což podle mého názoru vypadá lépe než ty klasické kovové háčky. Je s tím tedy o dost víc práce, ale ten výsledek je nesrovnatelný, ostatně můžete posoudit sami z fotek. 

Když mi přišel balík s objednanými ozdobami, úplně se mi vybavil ten pocit z dětství, kdy jsme pečlivě vybalovali jednotlivé křehké skleněné baňky a opatrně je věšeli na stromeček. Ani nevím kdy se to změnilo, že jsme začali kupovat umělohmotné ozdoby a umělohmotné stromečky, ale jsem moc ráda, že jsem se vrátila k tradici živého stromku a skleněných ozdob a ještě raději jsem, že jsem objevila českou firmu z libereckého kraje, odkud pocházím a která všechny ozdoby vyrábí ručně.

Každá ozdoba je totiž vyfouknutá a malovaná ručně. 


Sklo je nejprve nahřáto přímo nad plamenem, a poté je horké sklo vyfouknuto do potřebného tvaru s použitím speciální formy nebo volně nad kahanem. Volně se foukají například koule, olivy, rakety, špice nebo zvonky. 

Pak přichází na řadu stříbření, kdy je do ozdoby aplikován stříbrný roztok a díky chemické reakci mezi horkou vodu zvenku a stříbrným roztokem uvnitř, vznikne zrcadlový efekt. 

Pak následuje smáčení do základní barvy, sušení a nakonec přichází to nejzajímavější a to je malování ozdob. Samozřejmě ručně. 

Já jsem prozatím ozdobila jen větve ve váze a vymýšlím, jak zkombinuji ozdoby na vánočním stromečku. Zatím se kloním k tomu, že k ozdobám ještě přidám velké přírodní šišky a jutové mašle, které se chystám vyrábět a jsem moc zvědavá, jak bude tato kombinace vypadat. 

Se skleněných ozdob se mi nejvíce asi líbí velká srdíčka, šišky a baňky s malovanou třpytivou síťkou, které vypadají velmi efektně. 


Jak se vám mé nové ozdoby líbí? A jak budete mít ozdobený letos vánoční stromeček vy?
Share:

3 komentáře

 1. Krásné ozdoby není nad to se vrátit zpět k tradiční české výrobě, s kamarádkou jsme si tak samy navrhly kolekci vánočních ozdob zase v našem v kraji, vše foukáno a malováno ručně a nabídly je na našem eshopu a hrozně nás těší jak se líbí a jaký je o ně zájem:)akorát si děláme legraci z toho, že po tom všem balení, kreslení atd budeme mít letos stromeček bez baněk, protože už nemůžeme ozdoby ani vidět:D ale to samozřejmě jen ve vtipu, už se nemůžu dočkat až si tam letos pověsím ty naše:) Krásné Vánoce Simi

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné ozdoby :) My budeme mít tak jako každý rok větve ve váze s ozdobičkama ze dřeva, samotvrdnoucí hmoty, některé od rodičů z doby, kdy jsem byla malá a světýlka :) Hezký adventní čas :)

  OdpovědětVymazat
 3. Simono, ozdoby jsou nádherné. Skleněné se mi také líbí, ale s praktických důvodů jsme na stromeček před 9 lety začali dávat slaměné - malé dítě v bytě a stromek na zemi - tehdy vražedná kombinace. Takže od té doby máme stromek jak naše praprababičky - slaměné ozdoby, doplněné háčkovanými ozdobami. Každý rok přibydou 4 nové - letos asi né, neb nestíhám háčkovat. I když ještě mám cca 10 dní - uvidím. O proti předchozím letům bude mít letos stromeček i světýlka. Děti už jsou sice větší, ale mě se takto ozdobený stromeček líbí. Takže skleněné ozdoby možná jednou budou, ale kdy, to je ve hvězdách.
  Tady je náš stromeček.
  http://barvinekafialkaa.blogspot.cz/2016/01/povanocni-vanocni-pletky-tak-okolo-aneb.html
  Tereza

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za všechny vzkazy a komentáře, vážím si každého z nich. Komentáře jsou moderované a na blogu objeví až po schválení. Konstruktivní kritika je na mém blogu vždy vítána, ale vyhrazuji si právo neschválit/smazat jakékoliv osobní útoky a urážky namířené buď na mě, můj blog nebo ostatní čtenářky.

© Style Cookbook | All rights reserved.
Blogger Template Crafted by pipdig