pondělí 24. února 2020

decor | Proměna pokojíčku (část 1)
A jak jsem slíbila, tak první část proměny pokojíčku je tu. Proměnu jsem rozdělila do dvou částí a dneska začnu tapetou, novým stolečkem a lustrem. V příštím dílu vám ukážu, jak jsme vyřešili postel, povlečení, polštářek a poličky.

Začnu tím, že uvedu na pravou míru jednu informaci z minulého článku, kde jsem vám psala, že zatím nebudeme pořizovat novou postýlku. Za ten týden jsme názor změnili a rozhodli jsme se, že novou postel pro Bruna koupíme a to hlavně z toho důvodu, abychom si k němu při uspávání mohli lehnout, protože Bruno je zvyklý usínat u čtení pohádky. V tuhle chvíli máme vedle postýlky křeslo, ve kterém při uspávání sedíme a čteme a já už se nemůžu dočkat na to, až si lehnu do té nové postele, přitulíme se k sobě a já budu číst naše oblíbené Příběhy kocoura Modroočka. 

A teď už k samotné proměně. Začali jsme tapetou, která je nejvýraznějším prvkem. Jak už jsem vám ukazovala v minulém článku, vybrali jsme tapetu s motivem tropického pralesa od značky Photowall, která mě v loňském oslovila ke spolupráci. Vybírání tapety mi zabralo chvilku, protože jsem o této tapetě už nějakou dobu snila a když mi přišla nabídka na to, abychom nějakou tapetu vyzkoušeli, nenechala jsem se dlouho přemlouvat.


A protože vím, že někomu by se určitě mohla sleva na tapety hodit, mám pro vás 25% slevu na tapety Photowall Sweden. Stačí při objednávce zadat kód: stylecookbook2020

Sleva platí do konce března.


Celé tapetování i malování pokoje jsem nechala na profesionálovi, protože jsem nechtěla riskovat, že bude tapeta nalepená křivě nebo že ji při manipulaci nějak poničíme. Naštěstí máme malíře/tapetáře, který nám již před dvěma lety maloval celý byt a tapetoval dětský pokoj, takže jsem věděla, že se na něj mohu s klidem obrátit a tapetu mu svěřit do rukou.

Malování a tapetování zabralo celý den. Nejprve bylo potřeba předchozí tapetu přetřít dvěma vrstvami bílé barvy. Já jsem tomu nevěřila, ale po zaschnutí druhé vrstvy nebylo vůbec poznat, že tam nějaká tapeta byla. Poté se udělat první nátěr ostatních stěn a stropu a když zaschla barva na tapetě, začalo se tapetovat. 

Pak už stačilo jen udělat druhý nátěr zbylých stěn a bylo hotovo.Den poté, co od nás odešel tapetář, mi přivezl kurýr velikou krabici se stolečkem a dvěma židličkami, které jsem kupovala na eshopu Kostka dřevěná. Stoleček má u nás doma zatím veliký úspěch. Nejraději si na něm modelujeme s Play Doh a hrajeme na doktory s doktorským kufříkem od Kids Concept, který mám z hračkářství Mazaná Gréta.

A zatím poslední novinkou je bambusový lustr Sinnerlig z IKEA, po kterém jsem také dlouho toužila a který se k nové tapetě a nábytku skvěle hodí a sympatické mi je i to, že se vyrábí ručně. K lustru ještě přibude lampička, protože Miffy se nám už do pokoje nehodí a tak zatím pátrám po nějaké, které by byla krásná, ladila by a hlavně byla vybavena stmívačem, tak jako Miffy. 

Na fotce níže můžete vidět, že postýlka byla původně u stěny s tapetou, nově ale bude u protější stěny, kde je více místa a kam se nová větší postel pohodlně vejde. 


Tak jak se vám proměna zatím líbí? 

Share:

Žádné komentáře

Okomentovat

Děkuji vám za všechny vzkazy a komentáře, vážím si každého z nich. Komentáře jsou moderované a na blogu objeví až po schválení. Konstruktivní kritika je na mém blogu vždy vítána, ale vyhrazuji si právo neschválit/smazat jakékoliv osobní útoky a urážky namířené buď na mě, můj blog nebo ostatní čtenářky.

© Style Cookbook | All rights reserved.
Blogger Template Crafted by pipdig