pondělí 17. února 2020

home decor | Dětský pokojíček - inspirace

Nemůžu uvěřit tomu, že píšu nový článek na blog. Po tak dlouhé době! Přiznám se, že nemám ani odvahu podívat se na to, jak dlouho jsem nic nepublikovala. Ale jedno z letošních předsevzetí je zase trochu víc blogovat. Alespoň občas bych ráda napsala nějaký článek, tak uvidíme, jak mi to půjde. 

A čte vůbec ještě někdo blogy?

Důvod, proč píšu tenhle článek je ten, že chystáme Brunečkovi nový pokojíček. Ano, tomu miminku, které jsem vám tu na blogu ukazovala a od té doby se v podstatě neozvala, už budou v květnu dva roky. Neskutečně to letí. A právě proto, že už to není žádné miminko, ale pěkný rošťák, je na čase trochu osvěžit vzhled pokojíčku. Dnešní článek tedy bude takové malé inspirační okénko, abyste viděli, jaký styl se mi teď líbí a co v pokojíčku chystáme změnit. Změny budou postupné, nějaké věci kupujeme a něco bych ráda vyrobila/ušila.


Tapeta


První věcí, kterou změníme, je tapeta. Já miluji tapety, to už víte. Teď má Bruno v pokoji tapetu Oh Clouds od Mrs. Mighetto, která je ale taková spíše miminkovská. A protože Bruna v podstatě od narození provázejí safari zvířátka, tak bude nový pokojíček v safari stylu. Tapetu jsem měla v hlavě už dlouho, vlastně od chvíle, kdy jsem na Pinterestu objevila tyhle obrázky. A když došlo na lámání chleba, nebylo na co čekat. 

Tapetu jsem objednávala ze stránek Photowall, je to švédská firma, na jejichž stránkách najdete stovky, možná i tisíce různých tapet. Funguje to tak, že si změříte pokoj a rozměry pokoje nebo vybrané stěny, kterou chcete vytapetovat, zadáte na stránkách Photowall k vybrané tapetě a tam se vám hned ukáže, jaký výsek tapety váš pokoj zabírá a vyberete si, kterou část tapety chcete. Je to skvěle udělané a po objednání jsem měla tapetu za dva dny doma. 

Ta naše se jmenuje Tropical. Kromě tapet ale mají třeba i plakáty.
Já jsem nakonec zvolila vytapetování jen jedné stěny, aby to byla divočina, ale ne zase moc velká :-) Kromě téhle tapety se mi ale na stránkách Photowall líbila třeba i tapeta Botany Banana nebo Jungle Friends.


Nábytek


V současné chvíli máme v pokojíčku všechen nábytek bílý, což se postupně změní na přírodní barvu. Přiznám se, že jsem už bílého nábytku trochu přejedená. Objednala jsem malý stoleček a dvě židličky v přírodní barvě. Knihovničku už v přírodním dřevě máme a časem budeme měnit i postel. Teď máme domečkovou Stokke Home v bílé barvě, která je ale o něco větší než běžné miminkovské postýlky, takže Brunovi ještě nějakou chvíli vydrží. Až z ní odroste, koupíme novou. Sice se nám tam nebude barevně úplně hodit, ale rozhodně kvůli tomu nebudu zatím kupovat novou postel :-)

Líbí se mi domečková postýlka, ale úplně na ní netrvám. Je to zase trend, který časem opadne, tak uvidíme, jestli třeba za rok ještě budeme chtít domeček nebo jestli objevíme něco jiného. 


Určitě budu hledat i nějaké nové poličky. Zatím je máme v bílé barvě, takže to se bude také měnit. A nějaký obraz nebo plakát na stěnu určitě taky někde objevím. Líbí se mi plakáty s abecedou nebo s monogramem dítěte.


Dekorace


Jedna z věcí, kterou se chystám ušít, je tenhle lví polštářek. Mám doma hnědý 100% len, takže na něj ručně vyšiju obličej a ještě musím vymyslet, z čeho udělám lví hřívu. Také bych chtěla vyrobit nový mantinel do postýlky a ušít mušelínové povlečení, u kterého zatím stále váhám nad barvou. O té se asi rozhodnu až uvidím, jak bude vypadat pokojíček s novou tapetou.

Další věc, kterou bude mít Bruno v pokoji, je bílá magnetická tabule. Tu tam již nyní má, ale je v klasickém obdélníkovém provedení, takže ji povezu k truhláři, aby nám z ní udělal tvar domečku a místo stříbrného rámu tam dal dřevěný.

A poslední věc, kterou jsem objednala, je tohle povlečení se zvířátky z HM Home. Do toho jsem se zamilovala a ve stejném designu jsem koupila i prostírání, které bude položené na stolečku v pokoji.


Tak nám držte pěsti, ať se nám předělání pokojíčku podaří a já vám určitě ukážu brzy výsledek :-)
Share:

3 komentáře

 1. Ten lví polštářek je boží. Přidáš pak fotografii s konečným výsledkem? A třeba i návod? :)
  Nápady na pokojíček se mi moc líbí. Přiznám se, že na pinterestu mám složku s podobným designem. I když se mě zatím pokojíček ani mimčo netýká. Ale tak inspirace není nikdy dost a vždycky se přece nemusíme řídit trendy, že :):)
  Krásný den Jana...a už teď Brunovi pokojíček závidím :)

  OdpovědětVymazat
 2. Jasně, fotku přidám ráda a klidně udělám i samostatný návod na blog, jestli by tě to zajímalo a chtěla bys to taky zkusit. Není to nic těžkého, jen musím vymyslet, jak co nejjednodušeji udělat tu lví hřívu, protože se mi nedaří sehnat třásně, tak budu muset trochu experimentovat :-)
  Já měla složku na mimčo na Pinterestu dáááávno předtím, než jsme dítě měli. Je třeba být připraven. On se ten vkus stejně časem mění, dřív se mi líbil jen bílý nábytek, šedá barva a teď bílou a šedou nemůžu ani vidět :-D
  Měj se krásně Jani a děkuju za milý komentář :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Dobry den, mě třeba klasické blogvani a čtení článku chybí. Píšící blogerky a fotografie vymizely. Je to škoda.
  Přeji Vám krásný den a děkuji za krásnou inspiraci, máte opravdu velmi hezký vkus.
  El.
  Cookingandphotobyel.webnode.cz

  OdpovědětVymazat

Děkuji vám za všechny vzkazy a komentáře, vážím si každého z nich. Komentáře jsou moderované a na blogu objeví až po schválení. Konstruktivní kritika je na mém blogu vždy vítána, ale vyhrazuji si právo neschválit/smazat jakékoliv osobní útoky a urážky namířené buď na mě, můj blog nebo ostatní čtenářky.

© Style Cookbook | All rights reserved.
Blogger Template Crafted by pipdig